2014 Sonbahar Modası: Sonbaharın Moda Trendleri Neler?

0

Kış bizi terk etti ve yazı arkamızda bıraktığımız bu günlerde giyim tarzımızın da yavaş yavaş değişmesi, hırkaların, trençkotların ortaya çıkması kaçınılmaz. Birçok moda haftası ardından sonbahar modası oldukça belirgin trendlerle kapımızı çaldı. İşte moda duayenleri tarafından 2014 sonbahar modasının trendleri;

1. Canlı Renkler: Bu sene canlı renkler oldukça moda. Pembe tonları, yeşil, mor, canlı maviler, turuncu ve toprak renkleri bu dönem sıkça göreceğimiz renkler arasında. Sezonun önemli renklerinden birisi de limon sarısı olarak bilinen neredeyse neon diyebileceğimiz bir renk olan sarı. Bu bahar yazın bitişine inat renkli bayanlar göreceğiz gibi duruyor.

canli-renkler2 canli-renkler1

2. Moğol Modası: Moğol modası bu sene birçok koleksiyona yansımış şekilde. Kürk detayların kullanıldığı ve renklerle kürk kombinasyonunun sıkça uygulandığını göreceğimiz bu sezonda sımsıcak bir bahar geçireceğimiz kesin J Tam olarak kış sezonuna girilmediği için bu dönemde ful kürk yerine kabanın etek uçlarında kullanılan kürk detaylara yoğunlaşmanızı öneriyorum. Çoğu markanın son bahar sezonunda kürk detaylar kullandığını görmemiz mümkün.

mogol2 mogol1

3. Örgü Modası: Bu sene Retro modasının modern yorumları bahar aylarında bizimle olacak. Triko ve örme kazakların, elbise ve hırkaların sıkça vitrinlerde yer alacağı sezonda balıkçı yakalar moda olacak. Bunun yanı sıra aksesuarlarda da örme modasını görmeniz sizi şaşırtmasın şallar ve atkılarda örme modeller oldukça belirgin bir şekilde göz önünde olacak. Örme hırkaların uzunluğu sizi şaşırtmasın bir trençkot gibi kullanabileceğiniz bu hırkalar içinizi ısıtacak. Kalem etek tarzında triko elbiselerde oldukça göz önünde ve dolaplarınızda yerini almayı bekliyor.

orgu1 orgu2

4. Çılgın Desenler: Trikolar ve canlı renkler dedik ancak hala baskı uygulamalarının vazgeçildiği bir sonbaharda değiliz. İkili üçlü renk kombinasyonlarının geleneksel motifler ve sezonun trendi olan çiçek baskıları ile kıyafetlerde karşımıza çıkması kaçınılmaz diyebilirim. Gelenekselliğin yanı sıra kıyafetlerde digital baskılar hatta popartlar görmeniz dahi mümkün 🙂

karisik-desenler1 karisik-desenler2

5. Yeni Klasik Tarz: Her bayanın rahatça kullanabileceği klasik tarz; feminen duruşu ile bu senede göz önünde. Dünyaca ünlü markaların tasarımları arasında mutlaka yer verdiği klasik kesimler kadınların iş dünyasında ve ciddi ortamlarda rahatlıkla kullanabileceği; daha çok toprak renkleri barındıran çizgiler taşıyor. Klasik kesimlerde gri, kahve rengi, siyah, lacivert renkler oldukça ön planda, kesimler ise son derece feminen ve kuvvetli. İki parça takımları ön planda tutan klasik tarz; pantolon ceket ya da etek ceket tarzında sunulmuş durumda.

normal1 normal2

6. 2.0 Youthquake modası: 2014 son baharında 60’lı yılların esintilerini sıkça göreceksiniz. Modern bir yorumla beraber sunulan Retro tarzlar oldukça dikkatinizi çekecek. Çok daha natural bir şekilde uygulanan bu Retro tarz hem baskı modasını içine alan hem de canlı renkleri bir araya getiren bir tarz olarak son derece özgün ve dönemi yansıtan özellikler taşıyor diyebiliriz. Tek parça elbiseler, kabanlar, etek ceket pantolon takımları Retro tarzdan izler taşıyor. Gerçekten çok renkli ve hoş tasarımlar. 60’lı yılların kesimlerini ve trendlerini modern yorumlayan 2014 Retrosu bence kadınlar tarafından sevilecek.

youth2 youth1

7. Gerçekçi Transparan görünümler: 2014 Sonbahar modası aynı zamanda abiye ve gece elbiselerini de dikkat çekici bir şekilde tasarlamış gibi görünüyor. Son dönemin modası olan transparan detaylar sonbahar modasında da dikkat çekiyor. Ancak en önemli noktalardan biri bu görünümün oldukça doğal olması; eski hantal görüntü ten rengi tüllerle kapatılarak direk ten üzerinde duran bir elbise görünümü veriyor. Dişiliğinizi ön planda tutacak bu elbiseler yine sonbaharın modası olan kabanlarla çok güzel bir şekilde kombinlenebilirler. Siyah, parlak kumaşlar ve kırmızının kışkırtıcı tonlarını bu tarzda bulmanız mümkün.

transparan1 transparan2 transparan3


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.