2014/2015 Kış Sezonunun 12 Moda Trendi

0

Aralık ayı ile birlikte yeni bir sezona girdik, artık resmen kış geldi. Peki bu kış ne giyeceğiz de modaya uygun olacağız, demode olmayacağız? Alışverişe çıkmadan önce, 2014 / 2015 Kış sezonuna damgasını vuracak renklere, desenlere ve  parçalara göz atmasını tavsiye ederiz.

1. Bu sene triko, yün trend kumaş dokularından biri. Örgü elbiseler, örgü kalın kazaklar oldukça dikkat çekiyor. Özellikle bisküvi rengi ve gri tonlarının tercih edileceği bu kumaş dokusundan yapılan uzun elbiseler de son derece trend.

orgu

2. Sıra dışı kürkler son derece moda. Sırası gelmişken hayvan severler olarak sentetik kürkün çekiciliğini destekliyoruz. Sıra dışı kürklerin farklı renk karışımları ile üzerinizdeki duruşu ise harika olacak. Dikkat etmeniz gereken nokta bu sene kürklerin diz hizasında olması gerektiği, daha kısa olanlar tercih edilmemeli.

kurk

3. 2014 / 2015 Kış sezonunda paltolar erkeksi tarzlara bürünmüşler. Erkek kesim paltolar ile sezonun iddialı kadınlarından olmanız mümkün.

erkeksi-paltolar

4. 90’lı yılların altın payetleri ve dokuları yeniden karşımızda. Altın detaylı siyah kazak ve elbiselere sık sık rastlayacağımız bu sezon, bu ayrıntıları paltolar da bile görmek mümkün.

payet

5. Tüy detaylar bu sene son derece göz önünde. Tüy detaylı elbise ve paltoları sıkça göreceğiz. Özellikle ünlülerin çok sık kullanacağı bu parçalar günlük kullanım için fazlasıyla iddialı. Bu nedenle çok havalı davetler için tercih edilebilirler.

siyah-sacaklar

6. Spor tarzlar bu sene yine oldukça iddialı. Polarlar ve örgülerin sıkça karşımıza çıkacağı bu yıl içerisinde mavi, kırmızı ve siyah tonlarını çok sık göreceğiz.

sporsu

7. Abiye elbiselerde ise tül detaylar ve etnik motifler bu sezon da oldukça göz önünde.  Son 2 3 senedir bu tasarımların farklı modellerini görüyoruz. Anlaşılan, dünya bu abiye tarzını çok sevdi.

etnik

8. İş kadınları için pantolon ve ceket takımları yeniden ön planda. Feminen ve kararlı bir duruş arayan bayanlar için tavsiye edebileceğimiz bu takımlar, geniş paça detaylarına ve uzun ceket formlarına sahip. Özellikle bu tarz da en popüler renk gri.

gri-takimlar

9. Kamuflaj deseni, asker yeşili ve payetli kamuflaj dokularını bu sezon bol bol görmeniz mümkün. Aynı şekilde pantolonlarda askeri kesimler karışınıza çıkacaktır.

askeri

10. Spor ve günlük giyimde ise, kemer detayları göreceğiz. Bel oyuntusunu daha belirgin hale getiren üstler ve etekler seçmeye dikkat edin. Aynı zamanda saçak modası da son derece gözde gibi görünüyor. Triko ve deri kışın önemli dokuları diyebiliriz.

kemer

11. 90’lı yılların baskıları yeniden çok moda. İpek elbiseler üzerinde görebileceğiniz bu baskıların bazıları gerçekten çok sevimli. İş hayatınızda dahi rahatlıkla kullanabileceğiniz elbiseler…

ipek-elbiseler

12. Siyah kadife bu kadar çok kullanıldığı bir dönem daha var mıdır acaba? Bu sezon siyah kadife inanılmaz moda ancak giymek için vücudunuza güveniyor olmasınız, kusur kaldırmayan bir kumaş türü. Siyah taş detaylar ve siyah kadife bir araya geldiğinde bir davette çok hoş görünebilirsiniz.

kadife

 

 

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.