2017’de Dolabınızda Bulundurmanız Gereken 5 Önemli Parça

0

Giyim modası her yıl farklı trend ve yeniliklere ev sahipliği yaparken 2017 yılının da gardırop vazgeçilmezleri şimdiden belirlenmeye başlanmıştır. Zamanı olmayan kıyafetler olarak adlandırılan pek çok klasik kıyafet 2017 yılı içinde geçerli ve vazgeçilmezdir. Her bayanın acil anlarda kurtarıcı niteliğindeki parçalara kıyafet dolabında yer vermeleri ve önemli durumları oldukça şık olarak geçirmeleri mümkün olacaktır.

Beyaz Gömlek

Bir bayanın kendini en asil ve şık hissettiği kıyafetlerin başında beyaz gömlek seçeneği gelmektedir. Geniş bir kombin yelpazesi sunan beyaz gömlekler spor ya da klasik olmanın en garanti yollarından biridir. Kalem etek ya da dar paça siyah bir pantolonla klasik bir şıklık elde edebilirken, kot pantolon ile de gayet rahat ve spor tarzın etkisinde kalınan kombinler oluşturulabilir.

Siyah Deri Ceket

Deri ceketlerin her yaşta ve her insan için vazgeçilmez olma gibi bir özelliği bulunmaktadır. 2017 yılının yenilenen gardıropları içinde mutlaka olması gereken deri ceket, siyah rengin asaleti ile birleştiğinde ortaya her kıyafetin eşsiz güzellikte olmasını sağlayan bir parçaya sahip olmayı mümkün kılmaktadır.  Giyilen her kıyafetin üzerinde sihirli değnek etkisi oluşturan deri ceket ile her daim şık ve havalı görünmek kolaydır. Deri ceket genellikle spor kombinlerin bir parçası olarak algılansa da şık bir elbise üzerine de en çok yakışan parçalardan biri de deri ceketlerdir.

Trençkot

Klasik dış giyimin en önemli unsurlarından biri olan trençkot, 2017 yılında da modası hiç geçmeyen kıyafetlerden biri olmaya devam edecek olan parçalar arasındadır. Her kıyafetin üzerinde oldukça şık duran trençkotların her rengi yeni yılda makbuldür. Spor bir kıyafet kombinin sade ve şık bir trençkotla tamamlamak mümkünken, kısa bir elbise üzerine de en çok yakışacak olan parçalardan biri de trençkottur. Birçok dış mekân ve davetlerde klasik bir görüntü çizebilmek ve de rahat olabilmek için mutlaka her bayan dolabında sevdiği bir renk trençkota yer vermelidir.

Siyah Stiletto

Moda programlarının yaygınlaşması ile her bayanın iyice benimsediği kavramlardan biri de stiletto olmuştur. Kıyafetlerin en önemli tamamlayıcısı olan ayakkabı seçiminde yanılmamak ve nokta atışı kararlar verebilmek için dolapta bir adet mutlaka stiletto ayakkabı bulunmasında fayda vardır. Siyah renk seçimi ile bu tercihi daha da doğru kılarken ayakkabının kaliteli olmasına da ayrıca dikkat etmek gerekir. En zor kıyafetler için ayakkabı seçiminde zorlananlar için kurtarıcı olan stiletto ayakkabılar şık ve asil bir siluete sahip olmaya sağlayacak en özel parçalardan biridir. En önemli davetlerde kendinden emin bir duruş sergilemek isteyen bayanlar seçimlerini şansa bırakmayarak mutlaka dolaplarında bu ayakkabıdan bulundurmalıdırlar.

Kalem Etek

Bayanların içlerindeki zarafeti dışarı çıkaran en nadide parçalardan biri de kalem etek modelleridir. Her mekâna uyum sağlayabilen özellikte olan kalem eteğin bilhassa siyah olanının 2017 yılı dolaplarının vazgeçilmezlerinden biri olacağını söylemek mümkündür. Birçok gömlek ya da bluz ile tamamlanmaya elverişli olan kalem etek ile işte ya da önemli toplantılarda ilgi çeken bir şıklığa bürünmek mümkündür. Bayanlar için yılların değişmez klasiklerinden biri olan bu etekler aynı zamanda zarif kombinler yapabilmenin de en önemli gerekliliklerinde biridir. Sürekli pantolon giyen ve bu rutini şık bir kalem etekle değişikliğe uğratmak için vücuda uyumlu bir kalem etek mutlaka giyinme dolaplarındaki yerini almalıdır. Özgüveni yüksek bayanların her fırsatta tercih ettiği kalem etek ile yeni yılda da en şık kombinlere imza atmak oldukça kolay ve eğlenceli olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.