Bereyle Kullanılabilecek En İyi 9 Saç Modeli

0

Kış mevsiminin en güzel taraflarından biri de belki de bere takabilmek. Bizleri hem soğuktan koruyan hem de tarzımızı tamamlayan berelerimizi çok seviyoruz. Ancak her sabah aceleyle evden çıkmaya çalışırken beremizi nasıl takacağımıza karar veremediğimiz de doğru. Hâl böyle olunca, her zamanki saçımıza beremizi geçirip alelacele evden çıkıyoruz. O zaman da o çok severek aldığımız berelerimiz ya sadece kötü saç günleri kurtarıcımız ya da soğuktan koruma kalkanı olarak iş görüyor. Oysa saçlarınız ve berelerinizle birbirinden göz alıcı modeller yaratmak mümkün. Yarın sabah 5 dakika daha erken kalkıp bu modelleri denemeye ne dersiniz?

1Taç Örgü

Eğer saçınız uzunsa, bu model için avantajınız var demektir. Saçlarınızı yandan ayırın ve ayırdığınız taraftaki şaçlarınızdan bir tutam alarak yine yana doğru balıksırtı örgü yapın. Berenizi ön taraftaki örgünüzü açıkta bırakacak şekilde takın.

Minik Atkuyruğu

Yine kısa saçlılara çok yakışacak bir model daha. Saçlarınızın toplanabilen kısımlarını bir lastikle arkadan minicik bir atkuyruğu yapın. Berenizi, atkuyruğunuzu ve öndeki bazı saçlarınızı dışarıda bırakacak şekilde takın. Kesinlikle çok şirin ve dikkat çekici görüneceksiniz.

 

Düz Saçlar3

Çoğumuzun en çok tercih ettiği ve her zaman çok havalı ve spor duran başka model de saçımızı iyice düzleştirdikten sonra beremizi takmak. Saçlarınız bu modelde çok basık durabileceğinden, bere olarak daha kabarık veya bol bir model tercih etmeniz yararınıza olabilir. Eğer berenizin kaymasından şikayet ediyorsanız, tel tokalarla saçınıza tutturmayı unutmayın.

Yuvarlak Yüzler

Eğer yüzünüz çok yuvarlaksa, kısa bir bereyi başınızın üstüne oturtarak yüzünüzün daha uzun durmasını sağlayabilirsiniz. Eğer tamamen başınıza geçirirseniz yüzünüz daha kilolu ve yuvarlak görünebilir. Ufak detaylara dikkat etmekte fayda var.

orguÖrgü

Hem doğal hem de havalı görünmek isteyenlerin her zaman ilk tercihlerinden olan örgü, berenizle de çok güzel duracak. Tüm saçlarınızı bir yanınıza doğru getirerek ister balıksırtı ister düz örgü şeklinde örün. Berenizi yine başınıza tamamen geçmeyecek şekilde takın. Yeni bir kış gününe daha hazırsınız.

Toplu Saç

Bu model hem çok pratik hem de yüzünün güzelliğine güvenenler için ideal. Tüm saçlarınızı arkadan dağınık bir topuz yaparak bol berenizi saçlarınızın tamamını içine alacak şekilde başınıza geçirin. Dilerseniz saçlarınızın önlerinden birkaç tutamı dışarıda bırakabilir, yüzünüze hareket katabilirsiniz.

dalgaliDalgalı Saçlar

Saçta dalgayı sevmeyenimiz yoktur. O halde dalgalı saç beremizin altında da çok hoş duracak. Saçlarınızı açık bırakarak berenizi takın. Açıkta kalan saçlarınızı maşa yardımıyla dalgalandırın. Saçlarınız hem daha hacimli duracak hem de bereniz size çok yakışacak.

Tepeden Toplama

Son olarak, saçını hem tepeden toplayıp hem de bere takmak isteyenler için bir model geliyor. Bu tip bereleri piyasada bulamasınız da kendiniz örebilir veya annenizden rica edebilirsiniz. Berenizin uç kısmını boş bırakarak atkuyruğunuzu bu boşluktan geçirebilir, farklı ve spor bir tarz yakalayabilirsiniz.

2Kısa Saçlar

Saçınız kısaysa da berenizle muhteşem görünmek mümkün. Tek dikkat etmeniz gereken detay, çok büyük veya kalın bereleri tercih etmektense kep tarzı ve daha ince berelere yönelmek olabilir. Varsa kahküllerinizi açıkta bırakarak veya yüzünüze birkaç tutam saç düşürerek oldukça havalı görünebilirsiniz.

 

 

 

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.