Bu Havalarda Ne Giyeceğinizi Bilmiyor Musunuz?

0

Mevsim geçişlerinde herkesin aklında aynı soru olur: “Bu havada ne giyilir ki?” Eğer tüm gün dışarıda olacaksanız, gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkı çok yüksek olduğundan sabah evden çıkarken giydiğiniz kıyafetle akşam donabilirsiniz. Bu nedenle gün içinde elinizde birçok kıyafet ve aksesuar taşımanız gerekebilir. Mevsim geçişlerinde sizi bu dertten bir nebze de olsa kurtarabilecek ve kıştan bahar aylarına yumuşak bir geçiş yapmanızı sağlayacak ipuçları burada.

Uzun Deri Çizmelerinizi Giymeye Devam Edin

Yazın bot giyenleri, hatta kumsala bile ayağında botlarla gelenleri görmüşsünüzdür. Biz çok daha makul bir seçenek önereceğiz. Bahar aylarında deri çizmelerinizi rahatlıkla giyebilirsiniz. Bu kez ince çorap giyerek, baharlık elbiselerin, şifon veya mini eteklerin altına kombinleyeceğiniz deri çizmelerle hem oldukça şık görünebilir hem de aniden soğuyan havaya karşı ayaklarınızı üşütme derdinden kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde bilekte biten kovboy botlarınızı bu kombinlerle tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kalın Kazakları Kışlıklara Kaldırmayın

Şu sıralar o kazakları gardırobunuzda gördüğünüzde içinizi ateş basıyor olabilir. Ancak bol, kalın kazaklarınızı dış giyim olarak ince elbiselerin veya mini eteklerin üzerine giymeyi hiç denediniz mi? Son derece şık, havalı ve kullanışlı bir kombin olacağını garanti ediyoruz. Kalın kazaklarınızı yaz başlayana kadar gardırobunuzda tutmanızı öneriyoruz.

Boyfriend Blazer Ceketlere Bir Şans Daha Verin

Kışın dış giyim olarak sizi üşüten, sadece kapalı ortamlarda giyebildiğiniz boyfirend blazer ceketlerinizi şimdi dış giyim olarak giymenin tam mevsimi. Mükemmel bir geçiş parçası olarak baskılı tişörtlerin üzerine veya elbiselerin üzerine bu ceketleri tercih ederek farklı ve asil bir görünüm yakalamanız mümkün.

Bermudaların Tam Mevsimi

Ne uzun, ne kısa. Dizinizin biraz altında biten, bol bermuda pantolonlar bu aralar çok revaçta. E bu kadar popüler olmaları da tabii ki boşuna değil. Çünkü hem çok rahatlar hem de çok havalı görünüyorlar. Daha sıcak havalarda ince kumaşlı olanlarını tercih edebilir ve bileklerinizden içeri biraz hava alıp serin kalabilirsiniz. Havalar daha yeterince ısınmadı mı? O zaman deri veya kadife bermudalara ne dersiniz?

Trençkota Güvenin

Bahar denilince akla ilk gelen kıyafetlerden birisi de tabii ki trençkot. Ağırlık ve uzunluk olarak tam da bahar aylarının ihtiyacı olan korumayı bize sağlayan trençkotlarları hangi kombinin üzerine giyerseniz giyin, hepsiyle çok yakışıyor. Sizi ne üşütecek ne de terletecek trençkotlara bahar gardırobunuzda mutlaka yer verin.

Kot Ceketlerin Modası Geçmiyor

Kot ceketlerin modelleri değişse de, modası asla geçmiyor. Eğer bir kot ceketiniz yoksa, bu sezon mutlaka bir tane edinmenizi öneriyoruz. Bu sezon bol veya armalı modeller çok revaçta. Kot ceketlerin sadece spor kombinlere uyacağını düşünüyorsanız da yanılıyorsunuz. Bu parçaları şık şifon elbiselerin üzerine giyerek de çok şık ve rahat kombinler yaratabilirsiniz.

Burnu Açık Botların Tam Havası

Burnu açık botları ilk gördüğümüzde, itiraf edelim herkes çok yadırgamıştı. Ancak gözümüz alıştıktan sonra farklılığı ve rahatlığıyla birçok kadının vazgeçilmezi olmayı başardı. Bahar ayları ise bu tarz botların tam havası.

Yaratıcılığınızı Kullanın

Mevsim geçişlerinde en iyi kombinleri yaratmak için artık ihtiyacınız olan şeyi biliyorsunuz. Havalar nasıl bir sıcak bir soğuk gidiyorsa, siz de giyimlerinizde zıtlık yaratın ve kışlık kıyafetlerinize son bir şans daha verin!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.