Çanta Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktaları

1

Kadınlar için elbise kombinasyonları çok önemlidir. Günlük, iş hayatı, tatil, sosyal toplantılar için farklı elbise seçimleri yapılıp kombinler oluşturulur. Bu kombinleri çanta, aksesuar ve takılar ile destekleyerek mükemmel hale getirirler.  Elbise seçimleri başlı başına zorluklar içerirken elbiselere göre çanta seçimi de aynı şekilde zorluklar içermektedir. Bu nedenle çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Giyeceğiniz çok şık bir elbiseye kötü bir çanta tercihi yapmanız bütün zerafetinizi götüreceği gibi sizi de mutsuz ve huzursuz edecektir.  Bu huzursuzluğu yaşamamanız için sizlere elbise için çanta seçiminde dikkat edeceğiniz noktaları ve elbise – çanta uyumu ile ilgili önerilerimizi hazırladık.

Abiye elbiseler ve çanta seçimi

Abiye elbiseler günlük kıyafetten öte özel toplantılar ve özel mekânlar için tercih edilen iddialı elbiselerdir. Bu nedenle abiye elbiseler için sıradan, çok süslü, elbisenin şıklığını gölgede bırakacak bir çanta tercihi yapılmamalıdır. Bu çantalar yerine boyunuza ve giyilen abiye elbisenin boyuna göre küçük el çantaları veya küçük askılı çantalar tercih edilmelidir. Eğer abiye elbisenizde sırt veya göğüs dekolteniz yoksa seçeceğiniz çanta küçük taşlarla süslenmiş, ya da tamamen parlak taşlarla kaplanmış olmalıdır. Çantanın rengi giydiğiniz abiye elbise ile uyumlu olmalıdır. Aksi halde çantanız ne kadar şık olursa olsun çok itici duracaktır.  Bu durum sizi huzursuz edecektir.

Uzun ve Kısa Etekler İçin Çanta Seçimi

Elbise kombini yaparken giyeceğiniz uzun bir etek boyunuzu uzun gösterecektir. Bu nedenle uzun eteklerin üzerine giyeceğiniz gömlek ve bluz rengine uygun, düz renk,  sade ve askılı bir çanta tercih edilmelidir. Bu çanta tercihi boyunuzu uzun gösterecek etek ile uyumlu görüneceksiniz.
Kısa etek tercih edenler için birkaç farklı çanta önerimiz olacaktır. Kısa kot etek ve spor ayakkabı kombini yapmışsanız spor bir çift askılı çanta, normal bir kısa etek tercih etmişseniz sırt çantası tarzında bir çanta tercih ederek şıklığınızı pekiştirmiş olursunuz.

Eğer mini etek tercih etmişseniz elbisenizin şıklığını korumak ve ön plana çıkarmak için küçük el çantaları ya da mini askılı çantalar tercih edebilirsiniz.

Pantolonlar için çanta tercihleri

Elbise seçiminde etek yerine pantolon tercih edenlerdenseniz çanta tercihlerinizde çok dikkatli olmalısınız. Eğer kot pantolon ve ve tişört tercih edecekseniz orta boy bir çanta tercih edebilirsiniz. Çanta süslemeleri sizin vücut yapınıza ve vücut hatlarınıza göre değişir. Zayıf bir vücudunuz var ise püskülleri olan taşlarla süslenmiş bir çanta biraz kilolu iseniz süslemesiz sade çantalar vücudunuzla daha uyumlu olacaktır.

Keten veya kumaş pantolonlar tercih edip üzerine gömlek ve yelek giymişseniz askısız, ince ve uzun el çantaları veya askılı küçük çantalar tercih edip zarif bir görünüme sahip olabilirsiniz. Burada da dikkat etmeniz gereken nokta vücut yapınızdır.  Çok zayıf bir vücut yapınız var ise biraz bol ve orta boy askılı bir çanta, kilolu iseniz boyunuzla orantılı orta boy veya biraz daha küçük bir çanta tercih edebilirsiniz.

Tatil töreleri için kısa şort ve askılı giydiğiniz zaman küçük askılı ve hayvan motifleri olan çift kollu sırt çantaları tercih edebilirsiniz.  Ya da plaj elbiselerinizi kolaylıkla taşımanız için büyük koltuk altı çantalarını tercih edebilirsiniz.

Çanta tercihleri tamamen sizlere kalmış tercihlerdir. Elbise kombinlerinize göre ve vücut hatlarınıza göre seçimler yapmalı kendinizi rahat hissetmelisiniz.  Seçeceğiniz çanta içinize sinmeli sizi zarif göstermelidir.  Çanta ne kadar pahalı olursa olsun üzerinizde şık durmuyorsa sizi huzursuz edecektir. Çanta tercihiönerilerimiz ışığında yaparak bu nahoş durumdan kurtulabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

1 Comment