Her Kadının Gardırobunda Mutlaka Bulunması Gerekenler

0

Her kadının gardırobunda hazır ve özel günlerde giyilmek için bekleyen giysileri vardır. Bunlar gardırobun temelini oluşturur. Bu giysilerin modası hiçbir zaman geçmeyen stilde olması gerekir. Bu çok yönlü olmalıdırlar. Çok yönlülüğün en önemli faktörü renktir. Birçok farklı giysiyle giyilecek olmaları sebebiyle renkli monokrom ve nötr olmalıdır. Bir etek, pantolon ya da kot pantolon ile eşleştirmek bir blazer ceket iyi bir örnektir.

Klasik tarzda olmalıdır. Böylece hiçbir zaman demode olmazsınız.

Bu temel giysilerin kalitesine de dikkat edin. Evet biraz fazla para harcayabilirsiniz ama kaliteli olmalıdır. Bu giyimlerin büyük bir kısmı siyah renkte olabilir. Böylece hem aksesuarlarla renklendirebilir, hem lekeleri saklar, hem de vücud tipinizi göstermez.

Küçük siyah elbise

Seksi ve sofistike olmalıdır. Bu elbisenin iyi yapılmış olması gerekir. Sizin kusurlarınızı gizlerken, ön plana çıkarmak istediğiniz noktaları vurgulamalıdır. Bu elbiseyi hem geceleri bir yere giderken giyebilir, hem de ofiste bir hırka veya ceketli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Elbisenizi sizi rahat hissetiren bir tarzda seçin. Kolsuz veya yarım kollu olabilir. Yakası V yaka veya sıfır yaka olabilir. Etek boyu diz hizasında veya dizin hemen üstünde olması iyi olacaktır. Paranıza kıyın ve kendinize böyle çok yönlü bir elbise satın alın.

Siyah blazer Ceket

Siyah blazer ceket, gardıropun anahtarıdır. Siyah olduğundan, neredeyse her şeyle birlikte giyebilirsiniz. Sadece aksesuarlarınızı değiştererek havasını farklılaştırabilirsiniz.

Blazer ceketin çok pahallı olması gerekmiyor. Ayrıca vücud tipiniz ne olursa olsun iyi duracaktır. Eğer uzun boylu ya da daha uzun görünmek istiyorsanız, daha uzun bir blazer seçin. Eğer belinize vurgu yapmak istiyorsanız, bel bölgesine oturan bir ceket seçin. Ayrıca ceketin demode olmadığından emin olun. Omuzlarda vatkalar artık günümüzde bulunmuyor.

Ceketinizi ister önü kapalı veya açık olarak kullanabilirsiniz.

Beyaz Gömlek

Beyaz gömlek sadece erkeklerin iş için giydiği bir giyim değildir. Kadınlar için yapılan özel kesim beyaz gömlekler çok hoş durmaktadır. Bir ceket veya kazak altına giyebileceğiniz gibi beyaz gömleği bir takımın parçası yapabilirsiniz.

Gömlek alırken stili çok önemlidir. Gömleğin çok yönlü olarak kullanılabilmesine dikkat edin. Ayrıca gömleğin vücud şeklinize uygun olması da çok önemlidir.

Örneğin beliniz kalın ise bele oturan değil, daha bol gömlekler seçin.

Beyaz gömlekler genellikle pamuktan yapılır. Şık ve rahat olmasına dikkat edin.

Ofiste giyeceğiniz gömleklerin yaka ve manşetleri daha çabuk kirlenir. Pamuk, daha sık yıkanabildiği için ofiste giymek için mutlaka pamuklu gömlekleri tercih edin.

Siyah pantolon

Yüksek kaliteli düz siyah pantolon, her gardırop için gerekliliktir. Siyah pantolonlar dikkatları üzerine çekmeyeceği için kesinlikle pileli olmamasına dikkat edin. Pantolonun boyunu, en sık giydiğiniz ayakkabıyla belirleyin.

Eğer başka bir pantolon daha almak istiyorsanız o zaman renk olarak fildişini veya kremi seçin. Kışın bile çok hoş duruyor. Bu renk pantolon kadını çok daha cesur göstermektedir.

Diz boyu siyah etek

Her kadına mükemmel bir uyum ve ona ince bir görünüm verir. Bunun için gardrobunuzda diz boyunda siyah etek olmalıdır. Bu etek kalem veya belden hafif bombeli bir etek olabilir. (vücud tipinize bağlı olarak)

Klasik bej trençkot

O modası asla geçmeyen ve her mevsimde giyilebilen bir üründür. Bir trençkot seçerken, şu noktalara dikkat edin:

Ceket omuzlarına dikkat edin. Ne dar ne de bol olmamalı. Her zaman giyip çıkarırken rahat olmalı.

Kendi stilinize göre, uzunluğunu seçin. Eğer elbise ve pantolon üzerine giymeyi planlıyorsanız, elbisenin altından çıkmamasına dikkat edin. Sadece pantolon veya kot ile giymek istiyorsanız o zaman istediğiniz uzunlukta seçebilirsiniz.

Siyah deri çanta

Siyah deri çanta akşam yemeği, öğle yemeği, iş ve hatta hafta sonu alışverişi için mükemmel bir seçimdir. Hangi giysi ve renkle kullanırsanız kullanın siyah çanta ile çok rahat edeceksiniz. Çantanızı ne büyük ne de küçük olmamalı. Orta boy bir çanta ideal olacaktır.

Kalite mavi jeans

Herkesin favori bir kot pantolonu olmalıdır. Kotunuzun tarzı ve kesimi güncel olmalıdır. Vücud tipinize uygun kot pantolon almayı gözardı etmeyin.

Vücud tipinize uygun kot pantolon önerileri:

Bacaklarınız uzun ise skinny( dar kesim) kot pantolon giyebilirsiniz.

Eğer bel bölgenize dikkat çekmek istemiyorsanız, genişleyen kot seçin.

Eğer bel bölgesine dikkat çekmek istiyorsanız o zaman yüksek bel kot pantolonu tercih edin.

Eğer sadece bir kot pantolon alacaksanız, koyu rengi tercih edin. Böylece hem gündüz hem de gece rahatlıkla giyebilirsiniz.

Bir çift siyah ayakkabı

Siyah ayakkabıyı hem gece hem de gündüz rahatlıkla giyebilirsiniz. Ayakkı alırken, rahat olduğundan emin olun. Ayakkabınızın kalitesi ve rahatlığı için biraz para harcamanız gerekebilir.

Beyaz ve siyah hırka kazak

Hırka ve kazak hava durumu ne olursa olsun her zaman kullanacağınız bir üründür. Çünkü klimalı ofislerde yaz sıcaklarında bile ihtiyaç duyarsınız. Gerektiğinde omuzlarınızın üzerine atarak, istediğiniz zaman giyebilirsiniz. Eğer satın alabilecek gücünüz varsa, hırkanızı kaşmir seçmenizi öneriyoruz. İsterseniz, pamuk-kaşmir karışımı da olabilir. Kaşmir hırkayı yıllarca kaliteli bir şekilde giyebilirsiniz.

Inci Set

Her kadının inci bir seti olması gerekir. Ofislerde ve resmi bir işte mükemmel bir sonuç verir. Gerçek inciler çok pahallı bunun için sahtesini satın alabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.