İşten Çıkıp Partiye Gidecekler için Stil Rehberi

0

Genellikle yaz ayları partiler, festivaller, konserler bakımından çok daha verimli geçer. Ancak bu organizasyonların bazıları hafta içine denk geldiğinden, ofisten çıkınca eve gidip hazırlanmak için yeterli vakit kalmaz. İşe giderken de çok göze batacak ve fazla şık kıyafetler tercih etmek istemeyiz. Böyle durumlar için, hayat kurtaracak mini bir stil rehberi hazırladık. Artık hem ofiste makul bir kıyafetle dolaşabilir hem de iş çıkışı katıldığınız partide tüm gözleri üzerinizde hissedebilirsiniz.

Stiletto

Stiletto artık her tür kıyafetle yakışan ve giydiğiniz anda bambaşka bir havaya bürünmenizi sağlayan en temel yardımcınız. Pantolon veya kalem eteğinizin altına ince bantlı bir stiletto giyerek hem ofiste şık ve sade görünebilir hem de gideceğiniz organizasyonda ayakkabınızın zarif detayıyla dikkatlari üzerinize çekebilirsiniz.

Clutch Çanta

Her kadının gardırobunda mutlaka bulunması gereken clutch çantalar, böyle günler için birebir. İsterseniz evden sadece clutch çantanızla çıkın, isterseniz büyük omuz çantanızın içine atın ve ofisten çıkarken büyük omuz çantanızı ofiste bırakın. Bir clutch çantaya, sizin için gerekli en temel şeyleri sığdırabilirsiniz: Kimlik, kredi kartı, anahtar, ayna ve ruj!

Saç Bandı

Ofisteki halinizle partiye gitmek istemiyorsanız, sadece birkaç saniye içinde saç modelinizi oldukça havalı bir hale sokabilirsiniz. Yanınıza alacağınız ışıltılı bir saç bandını, saçlarınızı istediğiniz şekilde topladıktan sonra takın. İster dağınık topuz, ister salık saç tercih edin; ışıltılı bir saç bandıyla mükemmel görünebilirsiniz.

Saten veya Dantel Bluz

Saten veya dantel kumaştan ne giyerseniz giyin, çok şık görüneceğiniz kesin. Ancak ofise böyle bir kıyafetle gitmeye çekiniyorsanız, çözüm basit. Gardırobunuzdaki en şık ve dekolte bluzunuzu giyin. Üzerine ise günlük bir hırka, ceket hatta gömlek giyerek kamufle edin. Mesai bitiminde partiye hazırlanmak için üzerinizdekini çıkarmanız yeterli!

Statement Küpe

Aksesuarsız olmaz. Ancak, ofiste kullanabileceğiniz küçük küpelerinizle partide biraz silik kalacağınız kesin. O halde partiye gitmeden önce diğer günlük küpelerinizi çıkararak statement küpelerinizi takın ve partiye anında hazır olun. İsterseniz sadece tek bir statement küpe takarak etkiyi daha da arttırın!

Tabii ki Kırmızı Ruj

Görüntünüzü anında değiştirecek olan yegâne şey, tabii ki kırmızı ruj. Evden çıkmadan önce çantanıza atın ve gerisini düşünmeyin. Günlük doğal makyajınıza sadece kırmızı rujunuzu ekleyerek bile en iyi parti makyajını yaratabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.