Kışlık Palto Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

0

Kışın sonuna doğru yaklaştığımız şu günler, önümüzdeki sene severek giyeceğiniz hem şık hem de uygun fiyatlı bir palto edinmek için en iyi zaman. Eğer aynı paltoyu yeni sezonda iki üç katı fiyat ödeyerek satın almak istemiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarına kulak verin ve kışlık palto alışverişiniz için kolları sıvayın!

Outlet mağazaları şu an her renk ne modelde mont, palto ve kaban çeşitleriyle dolu. Burada kararı siz vereceksiniz. Daha çok çeşit arasından seçmek mi? Yoksa makul fiyat sizin için daha mı önemli? Kararınızı versiyseniz, kendiniz için en uygun kışlık paltoyu seçmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakalım.

Çantanızı Yanınızda Getirin

Alışverişe çıkarken yanınıza aldığınız çantanız dışında sıklıkla kullandığınız başka çantanız da varsa, mutlaka yanınızda getirin. Satın alacağınız paltoyu giymeyi düşündüğünüz alanlarda bu çantayı da kullanmak istiyor musunuz? O halde mutlaka ikisini birlikte deneyin ve favori çantanızla favori paltonuzun uyumlu olmasını sağlayın!

Kat Kat Giyinin

Bir palto satın alırken ileride içine ne giyeceğinizi kestiremeyebilirsiniz. O yüzden tüm ihtimaller alışveriş sırasında elinizin altında olmalı. İnce bir bluzla yakışacak paltonuz boğazlı bir kazakla kötü durabilir veya bol bir kazağa göre satın alacağınız palto daha ince giyindiğinizde üzerinize yakışmayabilir. Her bir kıyafetiniz için ayrı palto alamazsınız ama yine de arayı bulmak mümkün. Bu yüzden palto alışverişine giderken almayı düşündüğünüz paltoyla giyeceğiniz muhtemel kıyafetler de yanınızda olsun.

Rengi Önemseyin

Kışlık paltolar genellikle koyu renklerde oluyor. Eğer siz de birçok kıyafetinizle uyum sağlayacak bir palto almak istiyorsanız, tercihinizi nötr renklerden yana kullanmalısınız. Peki sizin nötr renginiz hangisi? Bazı kişilerin dolabında nötr renk olaral lacivert hakimken, bazılarımız için kahverengi veya koyu yeşil gibi doğa renkleri daha ön planda. Bu yüzden paltonuz için renk tercihi yaparken kendi gardırobunuza hakim olan renkleri mutlaka göz önünde bulundurun. Tabii ki buna genel çanta ve ayakkabı renkleriniz de dahil.

Ne Çok Şık Ne Çok Spor

Eğer belirli bir amaç için değil de, günlük giymek için bir palto satın alacaksanız, çok uçlarda gezmeyin. Hem markete, hem ofise hem de akşam bara giderken giyebileceğiniz, hiçbir durumda garip kaçmayacak bir palto satın almaya çalışın. Fosforlu renklerde spor montlar gerçekten de çok güzel duruyor fakat gece dışarı çıkarken üzerinizde olmasını ister misiniz? Yakası kürklü kaşe, uzun bir paltoyla hafta sonu kahvaltıya gitmeyi düşünür müsünüz? O yüzden seçiminizi yaparken, eğer birçok farklı paltoya para harcamak istemiyorsanız, mutlaka her ortama bir şekilde uyabilecek bir palto bakmaya çalışın.

Boyuna Karar Verin

Eski zamanlarda kadınların elbise boyu ve palto boyunun aynı hizada olması gerekirdi. Şanslıyız ki günümüzde böyle bir kural yok. Yine de mümkün olduğunca makul bir boy seçmekte fayda var. Eğer gardırobunuz mini elbise ve eteklerden oluşuyorsa, kısa bir palto seçerseniz soğuktan donabilirsiniz! Ancak daha çok pantolon ve kot tercih eden biriyseniz ve kısa paltolara bayılıyorsanız, tercihinizi rahatlıkla kısa modellerden yana yapın. Bu arada mini bir etekle aynı hizada biten bir palto, çorap üzerine palto giymişsiniz gibi bir izlenim uyandırabilir. Her kadının ihtiyacı farklıdır. Bu yüzden kendi gardırobunuzu iyi analiz edin ve ihtiyacınızı dikkatlice belirleyin. Böylece kış boyu sadece 1-2 kez giyeceğiniz bir paltoya servet ödemekten kurtulabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.