Kot Pantolonlardaki Küçük Cep Neden Var?

0

Muhtemelen kot pantolonunuzdaki küçük, dikdörtgen ceplere aşinasınız. Yaklaşık üç parmak genişliğinde olan bu cepler kot pantolonda vardır. Peki bu ceplerin neden var olduğunu ve ne için yapıldığını biliyor musunuz?  Esneyip Genişleyen Kot Pantolon Nasıl Daraltılır?

Cep sadece görsellik için değil; gerçek bir işleve sahiptir. Uluslararası kot markası Levi’s’e göre cep saatinizi saklamak içindir. Yıllar boyunca cep ‘prezervatif cebi’, ‘bozuk para cebi’ ve ‘bilet cebi’ olarak bilindi.

İş pantolonu
Kot pantolonlar dünyaca ünlü olmadan önce, erkekler onları 1800 yıllarında iş pantolonu olarak kullanırlardı. O günlerde herkes bir saat taşıyordu. Bunlar zincirlere takılmış cep saatleriydi. Saatlerin ceket cebinin içinde kırılmasını önlemek için, Levi’s, özellikle bir cep saatini saklamak amacıyla küçük kot pantolon cebini tanıttı. Bu sayede saatler güvenli bir şekilde taşınabildi. Gizem çözüldü! Her ne kadar saat cebi günümüzde çok faydalı olsa da, bugünlerde artık bir kullanımı yok. Kot Pantolonun Renginin Solması Önlenebilir


Share.

About Author

Comments are closed.