Mükemmel Bikiniyi Seçmek İçin İpuçları

0

Her yaz başında olduğu gibi, bu sene de en iyi bikiniyi bulma konusunda endişeleriniz varsa bu ipuçları çok işinize yarayacak. Mağazalardaki deneme kabinlerinin yetersiz ışıkları, aldatan aynaları ve onlarca çeşit arasında yaşadığınız kararsızlık, bu sene sizi yıldırmasın.

İşte vücut tipinize en uygun bikiniyi bulmanız için bazı ipuçları:

Vücudunuzun güzel kısımlarını ön plana çıkarın

Nasıl mı? Takım bikinilerden uzak durarak. Dikkat çekmesini istediğiniz bölge için açık, canlı renkli veya desenli bir bikini tercih edebilirsiniz. İkinci plana atmak istediğiniz bölge için de mümkünse koyu ve düz renkli bikinileri tercih edin.

Algılarla oynayın

Seçim sizin. Üzerinizdeki gözlerin algısıyla oynayabilirsiniz. Lastikli ve büzgülü modeller adeta bir mucize yaratarak tüm fazlalıklarınızı saklar ve sizi daha zayıf ve sıkı gösterir.

Alışılmışın dışına çıkın

Şimdiye kadar hep aynı tür bikinileri tercih ettiniz, değil mi? “Bunu asla giymem” dediğiniz modelleri bulun ve onları giyin. Her zamanki tarzınızın dışında da size yakışacak bikini modelleri kesinlikle vardır. Mesela, vücut tipiniz ne olursa olsun tek askılı bikini üstleri boynunuzu ön plana çıkarıp, omuzlarınızı da olduğundan daha şekilli göstererek size daha kadınsı bir hava katacaktır.

Vücut tipinize göre hareket edin

Unutmayın; bikini kumaşları ıslandığında genişler. Bu nedenle denizden veya havuzdan çıktığınızda bollaşmış veya sarkan bikinilerle uğraşmak istemiyorsanız ipleri biraz sıkmakta fayda var.

Erkeksi bir vücut tipiniz varsa:

Kıvrımlarınızı ortaya çıkaracak mayokinileri veya sizi daha kadınsı gösterecek fırfırlı modelleri tercih edebilirsiniz.

Minyon tipliyseniz:

Sizi daha uzun bacaklı gösterecek oyuk modelleri ve koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

Bölgesel kilo probleminiz varsa:

Takım bikini almamaya çalışın. Göbek probleminiz varsa yüksek belli ve bantlı modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer geniş kalçalıysanız, bikininin bedeninden çok kalıbına dikkat edin. Eğer kalçanızı tam kapatmıyorsa, başka kalıpları deneyebilirsiniz.

Büyük göğüsleriniz varsa:

Sütyen alırken göz önünde bulundurduğunuz özellikler bikini üstleri için de geçerli. Küçültücü etkili, geniş ve destekleyici askılara sahip modellere yönelebilirsiniz.

Son bir ipucu

Bikini alışverişinizi aceleye getirmeyin. Çünkü aceleyle satın aldığınız bikiniler size pişmanlık olarak geri döner. İyi bir araştırma yapıp kararlarınızı aşağı yukarı belirledikten sonra bikini alışverişine çıkarsanız mükemmel bikiniyi bulmaya daha yakınsınız demektir. İyi tatiller!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.