Saçınıza Eşarp Bağlamanın En Şık Yöntemleri

0

Özellikle yaz mevsiminde hayat kurtaran bir aksesuar olan eşarpları ister yağlanmış saçlarınızı örtmek için, ister güneşten korunmak için kullanın; bu bağlama stilleriyle kesinlikle çok havalı bir tarz yakalayacağınız kesin!

1Klasik Bağlama

En çok tercih edilen stillerden biri olan klasik bağlama stilini, ister kısa saçlı, ister uzun saçlı olun, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınız uzunsa, arkadan toplayın veya topuz yapın. Sonra ensenizden beri gelen eşarbı tepede bağlayın. Sıcaklarda hem saçlarınızın önünüze gelmesini önleyin, hem de saç diplerinizdeki yağlanmayı kamufle edin.

50’li Yılların Ev Hanımı

Retro bir görünüm yaratmak isterseniz, 50’li yılların ev hanımlarının bağlama tekniğini de deneyebilirsiniz. Tişört ve kotlarla çok yakışacağı gibi, yazlık elbiselerle de çok hoş duracaktır. Bu modeli uygulamak için önce saçlarınızı arkadan toplayın. Eşarbınızı üçgen şeklinde katlayıp, kenar kısmı ensenizde, yandaki iki ucu omuzlarınızda ve üçgenin tepesi başınızın üzerine gelecek şekilde başınıza yerleştirin. Sonra yanlardaki uçları tutarak tepede düğüm yapın. Önden sarkan ucu da düğümünüzün içine sıkıştırarak modeli tamamlayın. Retro eşarp bağlama modelinin yapılışını videodan izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.

2

3Tepeden Topuz

Gününüzü kurtaracak başka bir model olan tepeden topuzu uygulamak oldukça pratik. Saçınızı basitçe tepeden toplayarak, kıyafetinizle uyumlu olarak seçtiğiniz eşarbınızı şerit haline getirin ve topuzunuzun etrafına dolayarak, topuzun üst kısmından düğüm atın.

 

4Falcı

Genellikle falcıların kullandığı bir bağlama stili olarak bilinen bu modeli, hem kısa saçlı hem de uzun saçlı kadınlar uygulayabilir. Mükemmel bir güneşten koruma görevi göreceği gibi, aynı zamanda size oldukça egzotik bir hava katacak. Aşağıdaki adımları izleyerek bu modeli kolayca uygulayabilirsiniz.

  1. Eşarbı üçgen olacak şekilde ortadan ikiye katlayın.
  2. Üçgenin kenar kısmı başınızın önüne gelecek şekilde eşarbı tutun ve sanki başınız bir hamağın içindeymiş gibi, eşarbın uçlarından tutun.
  3. Eşarbın uçlarını başınızın üzerinden, arkadan öne doğru getirerek düğümleyin. Sonra açıkta kalan kısımları düğümün içine sokarak modeli tamamlayın

5Saç Bandı

Bu bağlama stiliyle sporcular gibi görüneceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak uygulaması çok kolay olan bu modelle 80’ler ruhunu tekrar yaşayabilirsiniz. Eşarbınızı önce üçgen şeklinde katlayın ve dilediğiniz kalınlıkta olacak şekilde tekrar katlayarak bir şerit elde edin. Alnınızı ve saç çizginizi de kapatacak şekilde arkadan bağlayın. Serbest kalan uçları bandın içinden geçirebilirsiniz.

 

6Tek Düğüm

Elektriklenmiş veya kabarık saçlarınız varsa veya saçınız o gün gününde değilse, bu modeli sık sık kullanmak isteyeceksiniz demektir. Eşarbı yine üçgen şekilde katlayın ve başınızın üst kısmını ve saç çizginizi de örtecek şekilde başınızın üstüne yerleştirerek ensenize yakın bir yerden tek bir düğüm atarak modeli tamamlayın.

Feminen

7

Eğer çok daha feminen bir bağlama stili arıyorsanız, bu model tam sizin için. Eşarbınızı yine şerit oluşturacak şekilde katlayın. Başınızın etrafından dolayarak bir düğüm atın. Sonra eşarbın iki ucunu sarmal şekilde birbirine dolayın. Tamamını bu şekilde doladıktan sonra, bu sarmalı başınızın kenarında topuz yapın ve uçlarını düğümün altına sıkıştırın.

8Afrikalı

Afrikalı kadınların genellikle medeni durumlarını belirtmek için kullandığı bu bağlama stilini uygulamak için önce eşarbınızı üçgen şekilde katlayın. Ucu başınızın önüne, kenarı da arkaya gelecek şekilde başınızın üzerine yerleştirin ve iki ucunu önde düğümleyin. Düğümün uçlarını yan taraflara sıkıştırın. Eşarbın önde kalan ucunu ise başınızın üstündeki düğümün içinden geçirerek sıkıştırın. Afrikalı eşarp bağlama modelinin yapılışını videoyu izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.

9Saçın İçinde

Eşarbı şimdiye kadar hep saçlarımızın bir kısmını kapatmak için kullandık. Peki gündelik kullandığınız saç modelinizin içinde kullanmaya ne dersiniz? Eşarbınızı şerit halinde katlayarak, taç şeklinde başınızın etrafına sarın. Sonra aşağıda kalan saçlarınızı tutam tutam dolayarak bu tacın içinden geçirin. Tüm saçlarınız için bu işlemi uyguladıktan sonra tel toka yardımıyla uçları tutturun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.