Takım Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giymeli?

0

Takım elbiseler erkeklere çok yakışan ve erkeklerin vazgeçilmezleri arasında yer alan kıyafetlerdir. Ancak takım elbise seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle alınacak takımın kumaşının kalitesi çok önemlidir. Ayrıca vücudunuza uygun olması, kollarının çok kısa ya da uzun olmaması, pantolon kesimi, ceket kesimi oldukça önemli detaylardır. Üzerinize tam oturan takım elbiseleri tercih etmeli, çok dar ya da bol takımlardan uzak durmalısınız.

Takım elbise seçiminden sonra ise hoş bir görüntü oluşturmak, vurgu yaratmak için uygun bir ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Ayakkabı seçiminin takım elbise rengiyle uyum sağlaması, gidilecek yere uygun bir havada olması oldukça önemlidir. Her erkeğin mutlaka en az 1 tane siyah ayakkabısı olmalıdır. Özel günler, davetler, gece yemeğe çıkarken giymek içinde iyi görünümlü, iyi durumda olan bir ayakkabı bulundurulmalı, sürekli giyilen yıpranmış ayakkabılar yüzünden kötü bir imaj sergilenmemelidir.

Siyah ve Kahverenginin Karşılaşması

Bu konuda bir yol ayrımı yaşanmaktadır. Siyah mı kahverengi mi? Alıştığınız siyah ayakkabı tercihini devam ettirmek mi, değişiklik yaparak kahverengi ayakkabıları da keşfetmek mi? Bu konuda kararsız kalabilirsiniz. Ancak denemekten çekinmemelisiniz. Kahverengi ayakkabılar, kahverengi bir kemer, cüzdan ve saat kordonu sizin için ek maliyet yaratacak olsa da mutlaka kahverengiyi tercih edeceğiniz bir gün olacak. Bu nedenle şimdiden hazırlık yapabilir, bu rengin gizemli dünyasını da keşfedebilirsiniz.

Kahverengi takım elbiseler dışında her renkteki takım elbise ile siyah ayakkabı tercih etmek garantili bir çözüm olacaktır. Ancak alışılmışın dışına çıkarak kahverengileri denediğinizde yaratacağınız tarzdan memnun kalacaksınız. Kahverengi ayakkabılar siyah olanlara göre daha şık, klas ve cesur durmaktadır. Siyah her ne kadar her takım elbise için kurtarıcı olsa da kahverengi ayakkabıların ayrı bir yeri olduğu unutulmamalıdır.

Kahverengi Ayakkabıların Cazibesi

Oldukça iddialı bir görünüm yaratacak kahverengi ayakkabılar da tıpkı siyah ayakkabılar gibi her durumda kurtarıcı olacaktır. Ancak tabii ki siyah takım elbiseler dışında. Siyah bir takım elbise giydiğinizde kesinlikle kahverengi ayakkabılardan uzak durmalısınız. Aynı zamanda kahverengi bir ayakkabı tercih ettiğinizde kemer, cüzdan, saat kordonları gibi deri aksesuarlarınızın da kahverengi olmasına dikkat etmelisiniz. Hatta ayakkabılarınızla aynı tonda kahverengi kullanmalısınız. Kravat seçimlerinizi ise kahverengi ile uyumlu tonlarda ya da giydiğiniz takım elbiseyle zıtlık yaratacak bir renkte olanlardan yana yapmalısınız. Bu sayede ayakkabılarının şıklığını vurgulayabilirsiniz.

Kahverengi ayakkabılarla giyilecek çoraplar için ise takım elbiseniz ya da ayakkabınızla aynı tonlarda bir çorap tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. En garantili tercih ise ayakkabılarınızla aynı renklerde olması olacaktır.

Bununla birlikte ayakkabıların parlaklık konuları da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Parlak görünüme sahip açma deriler daha kolay çatladığından ve yürürken ayakkabının kırıldığı burun kısmında belirgin bir iz oluşturduğundan bazı erkekler tarafından tercih edilmemelidir. Rugan ayakkabılar smokinlerle tercih edilmeli, takım elbiselerin altında olmamalıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.