Topuklu Ayakkabılarınızı Zorlu Kış Şartlarında Kullanabilmenin 6 Yolu

0

Topuklu ayakkabılarla her an stil sahibi görünmek mümkün. ancak maalesef bu stil anahtarlarını her koşulda giyebilmek biraz zor. Hem duruşunuza hem giyim tarzınıza anında bambaşka bir hava katan topuklu ayakkabılarınızı kış gelince rafa kaldırmak istemiyorsanız, işte size birkaç ipucu.

 

Giydiğiniz ayakkabının topuğunun boyuna ve kalınlığına göre değişse de, kış aylarında topuklu ayakkabı giymek sağlığınız için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Ancak diğer taraftan da bacak boyunuzu daha uzun göstermek ve giydiğiniz sıradan bir kıyafeti bile çok şık gösterecek topuklu ayakkabılarınızı bahar ve yaz aylarına saklamak istemeyeceğinizi de biliyoruz.

 

Bu nedenle, eğer gerçek bir topuklu ayakkabı tutkunuysanız, bu 6 ipucuna göz atın. Islak, kaygan ve karlı yollarda bile topuklu ayakkabılarınızı güvenle giymenin keyfini çıkarın.

Daha Geniş Topukları Tercih Edin

Uzun ve ince topuklara bayıldığınızı biliyoruz. Ama yine de, sadece birkaç kenarda beklemelerinin bir sakıncası yok. Siz kış aylarında en iyisi daha geniş ve sağlam topukları tercih edin. Eğer platform topuklu ayakkabınızı giymek istiyorsanız, klasik yöntemi deneyin: topuklu ayakkabılarınızı çantanıza atın ve gittiğiniz yerde değiştirin.

Kaymaz Taban Kullanın

Ayakkabı tabanlarınızızn altına yapıştıracağınız kaymaz tabanlarla yollarda sendelemeden, güvenle yürüyebilirsiniz. Oldukça ekonomik ve kullanımı kolay olan bu kaymaz pedler yerine daha kalıcı bir çözüm arıyorsanız, ayakkabı tamircinizden ayakkabılarınızın altına daha sağlam bir kaymaz taban yerleştirmesini isteyebilirsiniz.

Ayakkabılarınızın Üzerine Galoş Giyin

Kış aylarında topuklu ayakkabı giymek tehlikeli olmanın yanı sıra ayakkabılarınıza da zarar verir. Ayakkabılarınızın zorlu kış şartlarında deforme olmasını engellemek istiyorsanız, ayakkabılarınızın üzerine koruyucu galoş giyebilirsiniz. Bu galoşlar, hastane tipi mavi galoşlardan olmak zorunda değil. Piyasada şıklığınızdan çok da ödün vermeden ayakkabılarınızı koruyacak galoşlar bulabilirsiniz!

Deri Topuklu Ayakkabılarınızı Düzenli Olarak Temizleyin

Yağmurlu, karlı veya çamurlu havada giyeceğiniz ayakkabılarınız normal zamankinden çok daha fazla kirlenecektir. Bu nedenle, özellikle deri ayakkabılarınızı günlük olarak temizlemeniz gerekir. Böylece ayakkabılarınız bahar aylarına hasarsız olarak ulaşabilirler.

Sentetik Malzemeler Yerine Deri Ayakkabıları Tercih Edin

Deri ayakkabılar kışın ayağınızı daha sıcak tutar çünkü ayağınızın nefes almasını sağlar. Ancak sentetik materyalden yapılan ayakkabılar ayağınızı soğuk havadan koruyamamakla birlikte kendileri de soğuğa dayanıklı değildir.

Ayakkabılarınızı Su Geçirmez Yapın

Yağmurlu havalarda üzerinize yağmurluk giymeden dışarı çıkmazsınız. Peki kıyafetlerinizi koruduğunuz kadar ayakkabılarınızı da yağmurdan korumayı düşündünüz mü? Birçok ayakkabı mağazasından satın alacağınız su geçirmez spreylerden kullanarak ayakkabılarınızı yağışlı havalara karşı koruyabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.