Trend Alarmı: Dizüstü Çizmeler

0

Kış mevsiminin iyiden iyiye hissedildiği şu günlerde çizme ve botlarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Kış sezonunda moda olan çizme ve bot modellerine baktığımızda ise karşımıza sezona damgasını vurmuş bir model çıkmaktadır: dizüstü çizmeler. Neredeyse her markanın defilelerinde gördüğümüz diz üstü çizmeler süet ve deri olarak sezona damgasını vurmuş durumdadır. Özellikle de çorap şeklinde bacağı saran modelleri ile kış sezonunda ben de varım diyen dizüstü çizmeler, doğru kombine edildiğinde geceye de gündüze de uygun bir parça haline dönüşebilmektedir.

‘Dizüstü çizme nasıl kombine edilir’ sorusuna yanıt arayacağımız bu yazımızda birkaç kombin fikri ile dizüstü çizmeleri doğru kombine etmenize yardımcı olacağız.

SEZONUN TRENDİ: ÇORAP ÇİZMELER

Yazımızın en başında da söylediğimiz gibi bu sezona damgasını vuran trend çorap şeklinde bacağı saran diz üstü çizmeler idir. Bu çizmeler şık ve seksi bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Gündüz kullanımda pek tercih etmenizi önermesek de eğer tercih edeceksiniz olabildiğince basit parçalarla kullanmaya özen göstermelisiniz.

İPUCU: Bu çizmeleri kullanmak için ince ve uzun bir bacağa sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde bu çizmeler vücudunuza uygun olmayan bir görünüme neden olabilir.

 

HEM GÜNLÜK HEM DE ŞIK: SÜET ÇİZMELER

Dizüstü çizme modasının bu sezonda sıkça kullanılan formu süet dokulu dizüstü çizmeler idir. Günlük kullanıma rahatlıkla adapte edilen süet çizmeler özellikle de skinny jean ile oldukça şık ve tarz bir görüntü oluşturmaktadır.

İPUCU: Skinny jean ile iyi bir ikili oluşturan dizüstü süet çizmeler, mini etek ve mini şortlarla da tarz bir görüntü oluşturmaktadır. Burada önemli olan gündüz kullanımında çizme haricindeki diğer parçaların abartılmaması, sade formlar tercih edilmesidir.

TREND ALARMI: BOL TRİKOLAR- DİZÜSTÜ ÇİZMELER

Kış sezonuna damga vuran iki trend: bol trikolar ve dizüstü çizme. Bol hacimli, üstümüzden dökülen kazaklar ve trikolar bu sezon oldukça moda olmuştur. Bu görüntü dizüstü çizmeler ile oldukça iyi bir şekilde tamamlanmaktadır. Günlük kullanımda hem rahat hem de tarz bir görünüm elde etmek istiyorsanız siz de uzun, bol bir trikonun altına dizüstü çizme kullanmayı deneyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.