Tunik Giyerken Kaçınmanız Gereken 5 Kural

0

Tunik birçok kadın için kurtarıcı bir kıyafet. Özellikle dar pantolonlarla veya taytlarla çok iyi duran tunikleri uzun botlarla veya yüksek topuklu ayakkabılarla kombinleyerek harika bir stil yaratabilirsiniz. Ancak yine de bacaklı bir dikdörtgen gibi görünmek istemiyorsanız, tunik giyerken uymanız gereken bazı kurallara göz atabilirsiniz.

Kural 1

Giydiğiniz tuniğin kalçanızın sadece en geniş yerini kapattığından emin olun. Eğer daha uzun giyerseniz ve tunik üst bacaklarınızın ortalarına kadar inerse, ortaya kötü bir görüntü çıkabilir. Ve boyunuz da biraz kısaysa hiç istemeyeceğiniz bir görüntüyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kural 2

Vücut şeklinizi tamamen kapatmayacak, biraz dökümlü ama çok bol olmayan tunik modellerini tercih etmeye çalışın. Çok bol modeller sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir.

Kural 3

Balıkçı kazakları veya iri ilmekli kalın kazaklar da deri taytlar veya skinny kotlarla çok yakışıyor. Sonbahar gardırobunuzun vazgeçilmezleri olacak bu kazaklardan birkaç tane edinip hem rahat hem de etkileyici vintage tarzınızla göz doldurabilirsiniz.

Kural 4

Eğer bu kuralı uzun bir hırkayla deneyeceksiniz, içine giydiğiniz gömleğin hırkadan daha dar olmasına ve kalçanızın başladığı yerde bitmesine dikkat edin. Kat kat giyinmek her zaman iyi tercihlerden birisidir ve bu giyim tarzıyla siz de gösterişli bir hava yaratabilirsiniz.

Kural 5

Eğer tuniğinizin etek uçları lastikliyse, bu lastiğin sizi tamamen sarmamasına özen gösterin. Aksi halde bir balon gibi görünebilirsiniz! Mümkünse düz inen tunikleri tercih edebilir ve üst bacaklarınızın daha zayıf görünmesini sağlayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.