Vücut Tipinize En Uygun Çanta Modelini Seçin

0

Giydiğiniz kıyafete göre veya gideceğiniz ortama göre çanta seçmenin yöntemlerini az çok biliyorsunuzdur. Ancak modacılar, her vücut tipine her model çantanın yakışmayacağı konusunda hemfikir. Bu nedenle çanta seçerken, vücut tipinizi de dikkate almanız gerekiyor. Eğer siz de dış görünüşünüzü ve tarzınızı gerçekten önemsiyorsanız vücut tipinize göre çanta seçmeyi ihmal etmeyin!

Balık etliyseniz

Eğer vücut hatlarınız kıvrımlıysa veya fazla kilolarınız varsa büzgülü veya yuvarlak çanta modellerini tercih etmekten kaçının. Bunun yerine köşeli ve kutu gibi çantaları kullanabilirsiniz. Ayrıca, çok büyük ya da çok küçük desenli çantaları da kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü büyük desenli çantalar dikkatleri vücut tipinize çekeceği gibi, çok küçük desenler de sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.

Zayıfsanız

İnce ve düz hatlara sahipseniz, büzgülü ve yuvarlak çanta modelleriyle daha kıvrımlı gözükmeniz mümkün. Keskin hatlara sahip çanta modellerini ise tercih etmekten kaçının.

Minyonsanız

Eğer minyon bir vücut tipiniz varsa, uzak durmanız gereken çanta modeli olarak büyük ve yatay çantaları sayabiliriz. Bu çantalar boyunuzu çok daha kısa gösterir. Onun yerine dikey modelleri tercih edebilir ve gövdenizi daha uzun gösterebilirsiniz. Aynı zamanda çok büyük çanta modellerinden de kaçınmanız gerekiyor.

Armut tipli bir vücudunuz varsa

Armut tipli vücutlar için en uygun çanta modelleri kısa saplı omuz çantalarıdır. Böylece çantanızla problemli bölgeleriniz arasında mesafe farkı olacağı için, dikkatleri bu alandan uzaklaştırabilirsiniz. Kalça hizasındaki çantaları ise kesinlikle kullanmamaya çalışın.

Beliniz kalınsa

Beliniz kalınsa veya fazla kilolarınız vücudunuzun üst kısmında toplanmışsa, armut tipli vücutların aksine, uzun saplı çantaları tercih etmenizde fayda var. Kısa omuz askılı çantalar kollarınızdaki ve bel bölgenizdeki kilolara daha fazla dikkat çekecektir. Kalça hizasında çanta modelleri ise sizin için her zaman en doğru tercihtir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.