Vücut Tipinize En Uygun Eteği Nasıl Seçebilirsiniz

0

Çoğu kadın aslında etek giymeyi çok sevse de “etek bana yakışmıyor” düşüncesiyle maalesef eteği tercih etmeyebiliyor. Vücut tipine uygun etek seçildiğinde eteğin her kadına yakıştığını düşünüyoruz. Farklı farklı modellerde pek çok etek seçeneği mevcutken bir veya birkaç modelin mutlaka sizin için üretildiğini anlayacaksınız.

Elma Tipi Vücut

Vücudunuz elma şeklindeyse, yani göğüsleriniz büyük, karnınız yuvarlak ve kalçalarınız darsa karnınızı kavrayan yüksek belli ve geniş kesimli kısa etekleri tercih edebilirsiniz. Böylece eteğin beli gövdenizin en dar yerinde duracak ve karnınız dikkat çekmeyecektir.

Armut Tipi Vücut

Armut biçiminde bir vücuda sahipseniz, yani omuzlarınız dar, göğüsleriniz küçük ve kalçalarınız genişse, A kesim eteklerle harika görüneceksiniz. Bele oturan ve aşağıya doğru A şeklinde açılan etekler kalçalarınızın genişliğini kamufle ederek daha dengeli bir görüntü sağlayacaktır. Etek boyunu ise dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz.

Kum Saati Tipi Vücut

Kum saati şeklindeki vücut tipi büyük göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bir bel olarak tarif edilebilir. Böyle bir vücuda sahipseniz, rahatlıkla kalem etek giyebilirsiniz. Kalem etekler kıvrımlarınızın çok daha belirgin bir hale getirerek, ince belinize dikkat çekecektir.

İnce Yapılı Vücut

Vücudunuz ince yapılı ve düz, kıvrımsız ise bedeninize tam oturan mini etekler size çok uygun. Dar bir etek var olan tüm kıvrımlarınızı ortaya çıkartarak hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz vücut tiplerine uygun etek seçiminin yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da eteğin boyu. Genel bir yaklaşım olarak eteğinizin boyunun genişliğinden daha kısa olmaması tavsiye edilir. Ayrıca eteğiniz asla bacağınızın en kalın yeri hizasında bitmemelidir. Bu, bacaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecektir.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.