Vücut Tipinize Uygun Çantayı Seçmek için İpuçları

0

Kıyafetinizi tamamlayan çantaları seçerken hangi çanta türünün moda olduğuna, renk uyumuna ve çantanın tarzı gibi özelliklere dikkat ediyoruz. Ancak çanta seçiminde önemli faktörlerden birinin de çantanın vücut tipimize uygunluğu olduğunu hatırlamakta fayda var. Bu sayede gerçekten şık görünmeyi başarabilirsiniz. İşte vücut tipinize uygun çantayı seçmenizde yardımcı olacak ipuçları:

Geniş Kalçalarınız Varsa:

Eğer geniş kalçalara sahipseniz kısa saplı ve kolayca kolunuzun altına alabileceğiniz çantaları tercih edebilirsiniz. Omuz çantaları veya kalçalarınızın hemen üstünde biten bir askılı çanta sizin için uygun olabilir. Kalça hizanıza denk gelen çantalar ise dikkatin bu bölgeye yoğunlaşmasına sebep olabilir.

Göğsünüz Geniş İse:

Göğüs kısmınız genişse ve dikkati üst bedeninize çekmek istemiyorsanız kullanacağınız çanta uzun saplı ve büyük olmalıdır. Bu sayede çanta ile üst bedeniniz daha da geniş görünmemiş olur.

Uzun Boylu ve İnce Yapılıysanız:

Uzun ince bir bedene sahipseniz birçok çanta tipi sizin için uygun olacaktır. Omuz çantaları, el çantaları, yuvarlak çantalar ve büyük çantalar üzerinizde iyi görünecektir. Ancak olduğunuzdan daha da uzun görünmeyi tercih etmiyorsanız çok küçük el çantaları, kısa saplı omuz çantalarını kullanmamanızı öneririz. Bu tip çantalar sizi daha uzun boylu gösterecektir.

Kısa Boylu ve Yuvarlak Hatlıysanız:

Keskin hatlara sahip çantalar üzerinizde harika görünecektir. Bel çukurunuzun hemen üstünde biten bir omuz çantasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vücut ebatlarınıza kıyasla çok büyük veya çok küçük çantalar kullanmaktan ise uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Minyon Yapıdaysanız:

Minyon yapılı bir kadınsanız küçük çantalarla daha uzun, büyük çantalarla daha kısa görünmeniz olası. Bu nedenle çok büyük çantaları tercih etmekten kaçınmalısınız. Omuzdan asılan çantalar da sizi aşağıya doğru çekeceğinden bu tip çantaları da kullanmamanızı öneririz.

Geniş Ölçülere Sahipseniz:

Tüm eşyalarınızın sığabilmesine imkan verecek şekilde ama yine de ince hatlara sahip çantalar kullanmayı tercih edebilirsiniz. Üzerinizde kaybolacak kadar küçük çantalardan da uzak durmanızı öneririz. Kısa ve orta boy saplı küçük omuz çantaları olduğunuzdan daha geniş görünmenize sebep olacaktır. Vücut ölçülerinize uygun çantaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Vücut kıvrımlarınızı büyük çantalarda dengeleyebilirsiniz. Hatta kutu şeklindeki el çantalarını da deneyebilirsiniz.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.