Yılbaşı Gecesi Ne Giyeceğine Karar Verdin mi?

0

Yılbaşı heyecanını yaklaşırken, bu özel gecede ne giyeceğimizi düşünmeye başladık bile. En sevdiğimiz markaların yılbaşı koleksiyonları raflarda yerini aldı, mağazaların birbirinden renkli, yeni yıl temalı vitrinleri kafalarımızı karıştırmaya başladı. Her sene yeni umutlarla hazırlandığın bu geceye damga vurmak için aşağıdaki ipuçlarına dikkat edersen, o gecenin yıldızı sen olabilirsin.

Yılbaşı gecesinde ne giyeceğine karar vermek için, ne tür bir kutlamaya katılacağını mutlaka göz önünde bulundurmalısın. Otel balosunda giyilebilecek bir kıyafeti ofis partisinde giyerek gülünç duruma düşebilir ya da ev partisi için uygun olacak bir kıyafetle sokak partisinde donabilirsin! Ne giyeceğine karar vermek için düşünmen gereken ikinci şey ise o gece nasıl görünmek istediğin. Tüm dikkatleri üzerinde mi toplamak istiyorsun yoksa kalabalığın arasına karışmak mı? Nasıl görünmek istediğine de karar verdikten sonra en önemli aşamaları atlatmış olacaksın. O gece nasıl bir kutlamada olacağına karar verdiysen, işte sana bazı ipuçları.

Otel Balosu

Otellerin yılbaşı programları açıklanmaya başladı. Her biri birbirinden eğlenceli geçecek olan bu balolardan hangisine katılacağına karar verdiysen, kıyafet seçimini yaparken baloların kısmen daha ağır ve ihtişamlı ortamlar olduğunu göz önünde bulundurmalısın. Kısa elbiseler yerine tuvalet tercih edersen, ortama daha rahat uyum sağlarsın. Ancak yine de fazla gösterişli, kabarık veya işlemeli bir tuvalet yerine, uzun, sade ve düz renk bir tuvalet giymen sana asil bir hava katacaktır. Kıyafetinle uyumlu, sade ama yılbaşı gecesine uyum sağlayacak ışıltılı takılarla göz kamaştırabilirsin. Seçtiğin kıyafetin yeterince gösterişli olduğunu düşünüyorsan saç modelinde ve makyajında mutlaka sadelikten yana olmanı öneriyoruz.

Ofis Partisi

Ofiste bir yılbaşı partisi düzenleniyorsa, gerçek tarzını iş arkadaşlarına gösterebilmenin tam zamanı demektir. Her sabah ofise, gözlerin yarı açık halde, bulduğun ilk kıyafeti üzerine geçirerek mi gidiyorsun? Yoksa kıyafet zorunluluğu yüzünden hiç tarzını yansıtmayan kıyafetlerle mi işe gelmek zorundasın? Öyleyse ofisteki yılbaşı partisi gerçek tarzını göstermek için harika bir fırsat olacak. Tek dikkat etmen gereken şey, elbette aşırıya kaçmamak. Eğer mini bir etek giymeyi düşünüyorsan üzerinde fazla dekolte olmamasına dikkat etmeli ya da ofis içindeki bir partiye kocaman bir topuzla gitmemelisin. Fazla renkli veya ışıltılı makyajlar da seni basit gösterebilir. Bu nedenle kıyafetinde, dikkati sadece tek bir noktada toplamayı amaçla. Dağınık topuz veya havalı bir atkuyruğu modeli tercih edebilir ya da uzun kollu mini bir elbiseyi iddialı ayakkabılarla kombinleyebilirsin.

Ev Partisi

Yılbaşı gecesini geçirmek için en eğlenceli ve en rahat ortam olarak evde olmayı seçtiysen, işin kesinlikle daha kolay. Tabii kimin evinde ve kimlerle birlikte olacağın kıyafet seçiminde biraz etkili olacak. Eğer sadece ailenle veya çok yakın arkadaşlarınla birlikte bir parti düzenlediyseniz, hepiniz aranızda anlaşarak kendinize uygun bir kıyafet kodu belirleyebilirsiniz. Bizim önerimiz, ev ortamının rahatlığından faydalanman ve en çok giymek isteyip cesaret edemediğin ya da giymek için uygun ortam bulamadığın kıyafetleri tercih etmen. Çok kısa bulduğun için bir türlü giymeye cesaret edemediğin ama çok severek aldığın bir etek mi var? Ya da indirimde görüp kaçırmak istemediğin için satın aldığın ama giymek için o uygun zamanın bir türlü gelmediği bir tuvaletin mi? Bunları giymek için daha fazla bekleme ve umut dolu olduğun bu gece, bu giysilerini artık gardırobundan çıkar! Eğer çok da samimi olmadığın bir arkadaş grubuyla birlikte olacaksan, bu önerimizi bir sonraki seneye saklamanda fayda var. Böyle bir ev partisine katılacaksan yine tarzını yansıtacak ama seni asla rüküş göstermeyecek kıyafetler seçmelisin. Skinny jeans’inin üzerine payetli bir bluzla hem sade hem çok şık görünebilir ya da renkli ve çarpıcı bir eteğin üzerine sade bir bluzla gecenin ilgi odağı olabilirsin.

Sokak Partisi

Eğer yılbaşı gecesini sokakta geçirmeyi planladıysan, en çok dikkat etmen gereken şey rahatlığın ve kalın giyinmen olacak. Uzun süre ayakta kalmak zorunda olacağın için yüksek topuklu ayakkabılarınla o gece için vedalaşmalısın. Yoksa yeni yıl sabahı ayaklarını yukarı dikerek yatmak zorunda kalabilirsin. Ayrıca şık olmak için ince bir elbise ya da çok ince bir çorap giyersen yeni yıla hasta girmek için tüm şartları yerine getirmiş olabilirsin. Havanın yağışlı olması ihtimaline karşı, saçlarını yaptırmak da riskli olabilir. Sokakta yılbaşı kutlamak için kıyafetlerinden çok aksesuarlarına önem vermek isteyebilirsin. Dış giyim olarak kırmızı bir palto tercih edebilir, boynuna yumuşacık beyaz bir atkı dolayabilirsin. Ya da siyah mini elbisenin altına kalın kırmızı çoraplarınla hem geceyle uyum sağlayabilir hem de dikkat çekmeyi başarabilirsin. Yılbaşı temalı bir şapka ve maske de gecenin olmazsa olmazları.


Share.

About Author

Comments are closed.