Yüksek Topuklu Ayakkabı ile Nasıl Daha Rahat Olursunuz?

0

Topuklu ayakkabı kadınların özellikle genç yaşlarda tercihidir. Kadını seksi yapar, bacaklarının daha uzun görünmesini sağlar. Ancak bazı noktalara dikkat edilmemesi halinde topuklu ayakkabı giymek izdıraba dönüşür, uzun vadede ayakları deforme eder. Peki topuklu ayakkabı nasıl giyilme ki, size sıkıntı vermeden, keyif haline dönüşsün? İşte yanıtı:

  1. Doğru bir yüksek topuklu ayakkabı seçin. topuklu ayakkabı giyecekseniz ilk kural ayakkabının doğru olmasıdır. Bu nedir? Sadece moda olduğu için ne alçak topuklu ne de yüksek topuklu ayakkabı almayın. Bunun hiçbir önemi yoktur. Siz kesinlikle rahat ettiğiniz ve üzerinde rahat yürüyebileceğiniz yükseklikle bir ayakkabı seçin. Aksi halde ayak ağrınızın yanısıra gelecekte ayaklarınızın deforme olmasını önleyemezsiniz. Yüksek Topuklu Ayakkabı Giyenlere 11 Tavsiye
  1. Günlük programınızı dikkat alarak ayakkabınızın yüksekliğini belirleyin. Örneğin alışverişe gidecekseniz ya da bütün gün ayakta çalışacaksanız o zaman kesinlikle topuklu ayakkabı giymeyin ya da çok yüksek topuklu bir ayakkabı seçmeyin. Ancak günü oturarak geçiriyorsanız o zaman yüksek topuklu ayakkabı seçeneğini kullanabilirsiniz.
  1. Boyunuz veya giysiniz için mutlaka topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız o zaman size önerimiz platformlu ayakkabıları deneyin. Platforma ayaklarınıza konfor sağlarken, sizi istediğiniz yüksekliğe taşır.
  1. Ayaklarınızın topuklu ayakkabı içinde rahat etmesi ve ayakkabının kolay giyilebilir olması için düzenli olarak ayaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Ayağa Vuran Topuklu Ayakkabı İçin Çözümler
  1. Giyeceğiniz topuklu ayakkabı açık ise o zaman ayaklarınızın güzelliği ve bakımı ön plana geçmektedir. Açık ayakkabı her zaman dikkati ayaklarınıza çeker. Her gece yatmadan önce 5 dakikayı ayaklarınıza ayırın.
  1. Günlük rutin hayatınızda topuklu ayakkabı giymeyin. Sürekli topuklu ayakkabı giymek, gelecekte tırnak batıklarına, kemik deformasyonuna neden olabilir. Ayrıca sürekli topuklu ayakkabı giymek, bel ağrılarına neden olur.
  1. Yeni bir çifte deri ayakkabı aldığınızda saç kurutma makinasını kullanarak ayakkabınızı esnetin. Yeni alınan ayakkabılar daha sıkı olduğundan saç kurutma makinasını ayakkabıya yaklaşık 25 santim mesafede tutarak 20 saniye kadar ayakkabıyı ısıtın. Deri sıcaklıkla birlikte esneyecektir. Ayakkabıyı bu şekilde giyerseniz, hiçbir şekilde ayağınızı vurmayacak ve rahatsız etmeyecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.