Bir Yün Halıdan Pet Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

0

Evcil hayvanınız varsa bu kaçınılmazdır. Hayvanınız özellikle de küçükçe yün halınızın üzerine tuvaletini yapabilir. Ne kadar kızarsanız kızın, halınızın temizlenmesi gerekiyor. Yün halının temizlenmesi zor gibi görünebilir ama size önereceğiniz yöntemle yün halınız üzerindeki evcil hayvan lekelerini çıkarabilirsiniz. Bu yöntem hızlı bir şekilde müdahale edilirse, koku ve diğer şeyleri uzaklaştırmanın mümkün olan en iyi ve toksik olmayan yoludur.

İhtiyacınız olacak malzemeler
Karbonat
1/4 yukarı beyaz sirke
1/2 çay kaşığı sıvı bulaşık makinesi deterjanı
2 su bardağı ılık su
Küçük kase
Havlu
Fırça (isteğe bağlı)

Yapılışı
1. Evcil hayvan veya gıda maddeleri derhal halının üzerinden alınmalıdır. Pislikleri yüzeysel olarak aldıktan sonra o bölgeye karbonatı bol miktarda serpin. 30 dakika kadar kalmasına izin verin sonra elektrik süpürgesiyle süpürün.

2. Bir kaba sirke, bulaşık deterjanı ve su ekleyin. Belli sebeplerden ötürü bazı deterjanlarda “ekstra ağartma gücü” bulunabilir. Bu deterjanları kullanmayın, halıya zarar verebilir.

3. Bölgeyi temiz bir havlu veya süngerle lekenin üzerini küçük dairelerde fırçalayın.

4. Temiz su ve başka bir temiz havlu kullanarak bölgeye soğuk su uygulayın ve lekenin üzerine koyun. Alanın üzerine kuru bir havlu koyun ve mümkün olduğunca nemi emmesi için bastırın.

5. Halı altında havanın dolaşıp kolay kuruması için halı bir mobilyanın üzerine kaldırın. Halınız çok fazla ıslandıysa o zaman saç kurutma makinası kullanarak kurutmaya yardımcı olabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, geniş bir alanı temizlemeden önce halınızı göze çarpmayan bir alanda test edin.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.