Evdeki Kedi Tüyleri Nasıl Temizlenir?

0

Evlerin sempatik üyeleri kediler ve köpeklerin bakımı keyifli olduğu kadar zordur da aynı zamanda.  Öncelikle evcil hayvanların rutin tarama işlemleri yapılır ise etraftaki tüylenme oranı çok aza inecektir. Bakım yapılması unutulmamalıdır. Bu işlem onların temiz ve rahat hissetmeleri için de oldukça önemlidir. Peki, bu sevimli üyelerin tüyleri halılardan ve döşemelerden nasıl temizlenir? Koltuklar hangi işlemler ile temizlenir?

Halılardan Nasıl Temizlenir?

kedi-kopek-killari-nasil-temizlenir

Evde en çok tüy tutan yerlerden biri de halılardır. Halıda ki tüyleri temizlemek için bir çok yöntem vardır.

  • Başta elektrik süpürgesi ile halı süpürülür. Islak bir çek pas ile halının üzeri çekilince tüyler bir yere toplanır ve tekrar elektrik süpürgesi ile süpürülür.
  • Elektrik süpürgesi ile halı süpürülür. Islak halı yıkama fırçaları ile fırçalanınca fırça, tüyleri güzelce alacak ve belli yerlerde toplayacaktır. Sonrasında tekrar süpürme işlemi gerçekleştirilir.
  • Bir miktar su ile yumuşatıcı deterjan karıştırılıp bir sprey şişesinin içerisine alınır. Karışım halının üzerine hafifçe fazla ıslatmadan sıkılır ve bir süre bekledikten sonra iyice temizlenmek isteniyor ise önce fırçalanıp sonra süpürülür. Ancak sadece süpürme işlemi de yetecektir.

Koltuk Ve Döşemelerden Nasıl Temizlenir?

  • Koltuk ve döşemelerde de ıslak fırça veya çek pas tekniği kullanıldığında sonuç iyi olacaktır.
  • Elektrik süpürgesi tüylerin uçuşmaması için ve sağlık açısından günlük rutin olarak çalıştırılmalıdır.

Bu yazıyı da okuyun: Kedi Köpek Tüylerini Temizlemenin İlginç Yolu 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.