Eviniz İçin 5 Evcil Hayvan Dostu Bitki

0

Evinize yeşillik eklemek, kişisel tarzınızı vurgulamak için harika bir yoldur ve karbondioksiti, havadaki tozu ve kirletici seviyelerini azaltarak hava kalitesini arttırır. Ayrıca ruh halinizi iyileştirir, stresinizi azaltır.

Evinizi dört ayaklı dostlarınızla paylaşıyorsanız evinizdeki bitkilerin onlara zararlı olup olmadığını bilmeniz gerekir. Birçok bitki kedi ve köpekler için zehirleyici olabilir. Yatak odanızda bulunması gereken bitkiler

Eviniz İçin 5 Evcil Hayvan Dostu Bitki

1. Eğrelti Otu (Aşk merdiveni)


Eğrelti otunun bakımı kolaydır ve klasik evcil hayvanlar için güvenlidir. Eğrelti otu için yüksek nem ve dolaylı ışık şarttır. Doğru nem seviyesine sahip olması için banyonuzda yetiştirebilirsiniz. Eğrelti otunu evin başka bir odasında tutmak istiyorsanız, buğu yapmak için suyla doldurulmuş bir çakıl taşı tepsi kullanın. Bitkilerinizin yaprakları neden sararıyor?

2. Kurdela (Örümcek Bitkisi)


Kurdela bitkisinin filizleri örümcek gibi gelişmektedir. Bu bitkisi evinize bir sepette askam çok dekoratif olacaktır. Bakımı çok kolaydır. Parlak dolaylı ışık onlar için yeterlidir. Onları iyi sulayın, ancak sulamalar arasında kurumasını bekleyin.

3. Afrika Menekşesi ( Saintpaulia )


Bu popüler çiçek açan ev bitkisi bakım için birkaç gereksinime sahip olabilir, ancak bir rutine girdiğinizde çok kolay büyüyeceklerini ve bol bol çicek açacaklarını göreceksiniz. Bitkinin tüm kısımları evcil hayvanlar için toksik değildir!

Aşk merdiveni gibi bu bitkiler nemi severler, bu nedenle bitki kabını çakıl ve suyla dolu bir tabak ya da tepsinin üzerinde durması iyi bir fikirdir. Aşırı sulamayı önleyin, bu nedenle kompostun üstünün sulamalar arasında kurumasını sağlayın. Afrika menekşeleri , sularının sıcaklığı konusunda da seçicidir, bu nedenle suyun oda sıcaklığında olduğundan ve yaprakları ile temas etmediğinden olun. Soğuk su bitkiyi öldürebilir. Bitkilerinize maden suyu kullanmalı mısınız?

4. At Kuyruğu ( Beaucarnea recurvata )


Bitki uzun ömürlü ve bakımı kolaydır. Parlak güneş ışığını tercih ederler ve çoğu sulu etkenler gibi, sulamalar arasında kurumayı tercih ederler, yani her 3-4 haftada bir su alırlar.

Yaprakların çarpıcı heykel kalitesi, bu bitkinin modern oturma odası için dikkat çekici bir unsur olmasını sağlar. Kediniz bu bitkinin yapraklarıyla oynamaya başlarsa tamamen güvenli ve toksik olmadığını bilmek güven vericidir! Temiz ve sağlıklı bir hava için evinizde bu bitkileri yetiştirin

5. Zebra Kaktüsü ( Haworthia fasciata )


Zebra Kaktüsü, etli bir çeşittir ve Aloe vera ailesindendir. Ancak, Aloe veradan farklı olarak, zebra kaktüsü evcil hayvanlar için toksik değildir! Zebra Kaktüsünüzü mutlu etmek çok fazla çaba gerektirmez. Çoğu ışık koşuluyla başa çıkacaklar ve onları sulamayı unutursanız sorun olmaz, ancak doğrudan güneş ışığından veya derin gölgelerden ve fazla sulamadan kaçının. İdeal bir bitki için iki haftada bir sulama yeterlidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.