Giysi ve Mobilyadan Tüy Temizlemenin Pratik Yolları

0

Tüy toplama silindirleri, kıyafet ya da mobilyalarınızdaki tüyleri toplamada yeterli olmuyorsa, bazı ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. Kıyafet, mobilya, halı ve zemindeki tüyleri kolaylıkla ve etkili bir şekilde toplamak istiyorsanız, bu yazıdaki tüyolar çok işinize yarayacak.

Evcil hayvana sahip olmak, sürekli olarak mobilya, zemin ve giysi üzerinde tür ile yaşamak demektir maalesef! Tüylerden kurtulmak için iyi bir yöntem arıyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını takip edin. Tüy toplama rulosuyla neler yapabilirsiniz?

Kıyafetler
Çamaşır makinesinde: Makineye koymadan önce tüm giysileri iyice sallayın. Yıkama suyuna 1/2 bardak beyaz sirke ekleyin. Sirke liflerin gevşemesine ve tüylerin serbest kalmasına yardımcı olacaktır. Kurutma makinesine koymadan önce giysileri tekrar sallayın.

Kurutma makinesinde: Tüylerle kaplanmış çamaşırları yıkadıktan sonra, tenis toplarıyla birlikte kurutma makinesine koyun. Isı olmadan kurutucuyu 10 dakika çalıştırın. Topların yardımıyla tüyler giysilerden çıkacaktır.

Zemin
Tüyleri toplamak umuduyla elektrik süpürgesi çalıştırmayın. Elektrik süpürgesinden çıkan hava tüylerin uçmasına neden olacaktır. Bunun yerine, elektrostatik bir bezle kaplanmış bir fırça veya saçı çekecek bir keçe kullanın. Köpeğinizin daha az tüy dökmesi için tavsiyeler

Halı
Halılara karbonat serpiştirin ve ileri-geri hareketlerle elektrik süpürgesiyle süpürün. Toplanan tüylerin miktarına şaşırabilirsiniz.
Halı kenarları genellikle daha fazla tüy toplar. Bir lastik eldiveni ıslatın ve halı kenarlarındaki tüyleri çekerek temizleyin.

Mobilya
Kumaş mobilya üzerinden mümkün olduğunca fazla tüyü toplamak için bir lastik eldiven veya bir çekçek kullanın. Tüy toplama rulosundan çok daha verimli ve ekonomiktir. Kumaş koltuk, evcil hayvanınızın favori yeri ise, küçük bir battaniye ile örtün! Ahşap mobilyalar için toz temizleme spreyi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.