Kedi İdrar Kokusu Nasıl Giderilir?

0

Kediler, kendilerini rahatlatmak için çöp kutularını veya başka bir belirlenmiş alanı düzenli olarak işaretlerler. Genç veya yaşlı bir kedi hastalandığında veya strese girdiğinde, çöp kutusundan sapabilir ve diğer alanlarda idrar yapabilir. Kedinizin sırt çantanızın içine ya da üzerine idrar yaparsa hemen yıkamak akıllıca olacaktır. Kedi idrarının amonyak bazlı kokusu, bazen sırt çantası yıkandıktan sonra bile kalır. Sırt çantanızda hala kedi idrar kokusu varsa, doğru malzemeler ve prosedürler kokuyu gidermeye yardımcı olabilir. Halıdan Evcil Hayvan İdrar Lekesini Temizleme Yöntemi

Bir sprey şişesini beyaz sirke ile doldurun. İdrar kokusunu nötralize etmek için sırt çantasının içine ve dışına sirke püskürtün. Mümkünse sırt çantasını dış mekana koyun, böylece temiz hava kokuyu gidermeye yardımcı olur.

Kuru sırt çantasının dışına ve içine kabartma tozu serpin. Sirke spreyini kullandıktan sonra kalan idrar kokusunu emmek için karbonat tozunu gece boyunca sırt çantasının içinde bırakın. Ertesi gün sırt çantasındaki tozu alın. 12 Garip Kedi Davranışının Nedenleri

Sırt çantanızı büyük bir plastik torbaya yerleştirin. Birkaç pamuk topunun üzerine üç damla esans yağı dökün ve pamuk toplarını sırt çantanızla birlikte torbaya koyun. Doğal koku emiciler olan vanilya, tarçın, lavanta veya limon gibi kokuları seçin.

Plastik torbayı kapatın, sırt çantasının ve pamuk toplarının 24 saat boyunca içinde kalmasına izin verin. Sırt çantasını çantadan çıkarın ve torbayı ve pamuk toplarını atın. Evdeki Dostlarımızın Yaptığı Leke Ve Kokulardan Nasıl Kurtulabiliriz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.