Kedinizin Koltuğu Tırmalamasını Nasıl Önlersiniz?

0

Evde kedi beslemek isteyenler, koltuk ve kanepelerine verecekleri zararları da göze alırlar. Kediler tırmalamayı severler ve burada hedef genellikle koltuk ve kanepeler olur. Kediniz koltuklarınızı tırmalamayı seviyorsa, bunun önüne geçebilirsiniz.

Öncelikle kediniz için evinize bir tırmalama tahtası yapabilirsiniz. Ama kediler bu tahta yerine yine koltuğunuzu tercih edebilir. Bunun önüne geçmek için yapacağınız çok basit bir şey var. Kedinize tırmalama tahtası yapın!

Kedilerin nefret ettiği bir şey varsa, o da alüminyum folyo sesidir. Kedinizin tırmaladığı yerlere alüminyum folyo yapıştırabilirsiniz. Ama bu görüntü olarak sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden sizin için daha az görünür ve rahatsız edici bir ipucu daha var: Çift taraflı bant!

kedi-koltuk-tirmalama2

Kedinizin çizmekten hoşlandığı yerlere çift taraflı bant yapıştırın. Bandı çizmeye çalıştıklarında, pençelerinde yapışkan bir şey hissedeceklerdir. Kediler yapışkanlıktan nefret ederler, bu yüzden bu yerleri çizmeyi bırakacaklardır. Kedinizi mutfak tezgahından nasıl uzak tutarsınız


Paylaş.

About Author

Comments are closed.