Kedinizin Sizi Sevdiğini Anlatan 8 Hareket

0

Köpeklerin aksine, kediler sahipleri evcil hayvanlarının kendilerini ne kadar sevdiklerini anlamakta güçlük çekerler. Kedilerin bazı davranışları aslında sizi ne kadar sevdiklerini anlatmayı amaçlar.

Başını bacaklarınıza sürmesi

Kediler sahip oldukları koku bezleri kendi yanakları, kafaları başta olmak üzere vücutlarının belirli bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Kediniz size başıyla sürtünürse size kokusuyla işaretler ve aileden biri olduğunuzu ilan eder. Bu koku kedi için konfor ve aşinalık kaynağıdır. Kedinizin Sizi Isırmasını veya Tırmalamasını Önleyebilirsiniz

Bakım seansları

Kedilerin topraklarını işaretlemek için kokularını yaymalarının başka bir yoludur. Birden fazla kediniz varsa, bunları birbirlerini yalayarak temizlik yaparlar. Sizinle birlikte olmak için ortak bir kokuya sahip olurlar.

Gözlerini kısıp size bakıyorsa

Kediniz size baktığında gözlerini yavaşça kısıyorsa buna “kedi öpücüğü” denir. Bu bakışların bir başka yorumu ise kediniz size “sana karşı savunmasızım, sana tam anlamıyla güveniyorum” demektir. Aslında Yanlış Olan Kediler Hakkında 14 Ortak “Gerçekler”

Göbeğin ortaya çıkması

Kedilerin, rahat ve huzurlu olduğunun bir başka göstergesi de karın kısımlarını açarak yatmalarıdır. Karın bölgesi açık yatıyorsa “sana güveniyorum, huzurluyum ve mutluyum” anlamına gelir.

Yoğurma

Kedinizin kucağınıza gelip sizi yoğurmaya başlaması rahat oldukları anlamına gelir. Kedi yavruları bu hareketi annelerinden süt emerken memedeki akışı kolaylaştırmak için yaparlar. Büyüdüklerinde size yapmaları mutlu oldukları anlamına gelir. Kedi Mırıltısının Sağlığınıza Faydaları

Kediniz sizi takip ediyorsa

Kediniz evinizde nereye giderseniz gidin sizi takip edip, size çok yakın mesafede durmak istiyorsa bu sizi sevdiğini gösterir. Kediler sevdikleri insanlara yakın olma ihtiyacı duyarlar.

Kuyruk pozisyonu

Kedinizin kuyruğu onun nasıl bir ruh hali içinde olduğunu gösterir. Düz havada tutulan kuyruk “kedinizin sizi görmekten dolayı mutlu olduğu” anlamına gelir. Uzmanlar, kedilerin sevgilerini anlatmanın en net yolunun bu olduğunu belirtiyorlar. Kedinizin Annesinden Erken Ayrıldığını Nasıl Anlarsınız?

Hırıltı

Kediniz kucağınızda veya bacaklarınıza sürtünürken hırıltı çıkarıyorsa sevgi dolu ve mutlu olduğunun göstergesidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.