Kedinizle Güvenle Paylaşabileceğiniz 12 Gıda

0

Rahatlamak ve şahane bir atıştırmanın keyfini çıkarmak için koltuğa oturun. Birkaç dakika sonra, kediniz bacaklarınızın etrafında dolaşır ve tatlı bir miyav ile yediğinizin tadına bakmak için yalvarır. Yemeğinizi kedinizle paylaşmak isteyebilirsiniz ancak bu yiyecek kediniz için zararlı olabilir mi?

Siz yerken kedinizle de paylaşacağınız ve minik dostlarınız için zarar oluşturmayacak yiyecekler şunlar:

1. Balık
Ton balığı ya da uskumru gibi yağlı balıklarla kedinizi beslemeniz gözleri, eklemleri ve beyinlerine yardımcı olabilir. Kedinizi mutfak tezgahının üzerinde uzak tutmanın yöntemleri

2. Et
Sığır eti ve diğer et çeşitleri küçük etoburlarınız için doğal bir seçenektir. Pişmiş kümes hayvanları en iyisidir. Çok fazla tuz , kedilere toksik olabilir, soğuk kesim veya jambon gibi yiyecekler yüksek sodyum taşır. Kedinizin sizi sevdiğini anlattığı 8 hareket

3. Peynir
Kedilerinize bir dilim peynir vermenizde bir zarar yok. Kalsiyum ve protein açısından yüksek olduğu için çok fazla ve tuzlu olmamak şartıyla verilebilir.

4. Muz
Kediler için sağlıklı bir aperatif olabilirler, ancak yüksek şeker içeriğinden dolayı özel bir muamele yapılması gerekir. Kedinizin annesinden erken ayrıldığını nasıl anlarsınız?

5. Çilek
Şekeri düşürün ve antioksidanlar açısından yüksek olan yaban mersini ve çilek kedinizle paylaşabileceğiniz iyi meyvelerdir. Ama pasta olarak değil.

6. Kavun
Kedinizle kavun, karpuz ve narenciyeyi paylaşabilirsiniz. Çekirdeksiz olmasına özen gösterin. Özellikle kavun A ve C vitaminleri açısından zengindir. Kediler için zararlı gıdalar

7. Havuç
Kediler, insanlardan farklı olarak, diyetlerinde sebzelere ihtiyaç duymazken, bunlar güvenli ve sağlıklı bir tedavi olabilir. Kediğiniz pişmiş havuçu sevebilir. Ancak boğulma tehlikesi olduğu için çiğ havuç vermeyin. Kediler için ev yapımı tırmalama tahtası yapımı

8. Pirinç
Diyetlerinin gerekli bir parçası olmasa da, biraz beyaz pirinç kedinize zarar vermez. Aslında, bazı sindirim sorunları varsa yararlı olabilir.

9. Kabak
Baharat koymadan kabağı kedinize verebilirsiniz. Kabak, kabızlıktan tüy yutmasına kadar her konuda yardımcı olabilecek lif ve besin maddelerine sahiptir.

10. Yulaf Ezmesi
Yulafta lif, demir ve protein var, bunların hepsi kedinizin genel sağlığına faydalıdır. Cilt problemleri için bunları derisine de kullanabilirsiniz. 12 garip kedi davranışının nedenleri

11. Yumurta
Protein açısından zengin yumurta , kedinizle paylaşabileceğiniz başka bir sağlıklı besindir. Çiğ yumurta salmonella veya E. coli taşıyabileceğinden pişirmeyi tercih edin.

12. Ispanak

Kedinizin çimi bittiyse ve yeşilliğe ihtiyaç duyuyorsa o zaman ıspanak verebilirsiniz. Ispanak vitamin açısından zengindir. Ancak böbrek veya üriner problemleri olan kedilere verilmemelidir. Evde kedi tüyleri nasıl temizlenmeli?

Elbette, bu gıdaların herhangi biri ve tümü dengeli bir diyetin bir parçası olarak zaman zaman verilmelidir. Veterinerinize günlük olarak kedinizi beslemek için en iyi besin maddesi hakkında konuşun.


Share.

About Author

Comments are closed.