Köpeğinize Doğal Şampuan Hazırlayın

0

Köpek şampuanı köpeğiniz için temizleyicidir ancak fiyatları oldukça yüksektir. Ayrıca köpeğinizin alerjisi varsa kimyasallar bulunan şampuanı onu rahatsız edecektir. Bu durumda ucuz ve doğal bir şampuan seçmeniz daha doğru olacaktır. İşte yöntemi…

Köpeğinizi karbonat ile Şampuanlamanın Faydaları
Ucuz
Cildi tahriş edecek sert kimyasallar yok
Kokusu yok
Köpeklerinizin kokularını nötralize eder
Pireyi doğal yolla öldürür

Köpeğiniz için kuru şampuan
Günümüzde insanlar günlük olarak yıkanırken, köpeğinizin en az üç ayda bir kere banyo yapması gerekiyor. İsterseniz aylık olarak da yıkayabilirsiniz. Köpeğinizi sık fırçalama ve karbonatla kuru şamupan yapması hem kokusundan kurtulmasına yardımcı olacaktır hem de tüylerini yenileyecektir.

Bu kuru banyo tekniği, evcil hayvanınız için stresli olmayacaktır. Onu seviyor ve ona çok fazla sevgi gösteriyormuşsunuz gibi hissedecektir.

Büyük bir köpek için bir fincan karbonat, daha küçük bir köpek için yarım fincana ihtiyacınız olacak.

Karbonatı köpeğinizin tüylerinin üzerine serpin. Yüzüne gelmemesine özen gösterin.
Ellerinizle tüylerini iyice masaj yapar gibi ovun.
Karbonat tüylerindeki yağı ve kokuları emecektir. Birkaç dakika kaldıktan sonra fırça ile köpeğinizin tüylerini fırçalayın. Temiz, kokusuz ve parlak tüylere sahip olacaktır.
Durulamanız gerekmiyor, köpeğiniz yağmurda dışarı fırladığında veya bir su birikintisinde oynarsa endişelenmeniz gerekmiyor.

Köpeğiniz İçin Islak Şampuan
Köpeğiniz banyosu için ıslak şampuan oluşturmak istediğinizde bir çorba kaşığı karbonat ile 1.5 fincan suyu karıştırın. Macun gibi olacak karışımı köpeğinizin tüylerine iyice yedirin. Bir daki bekletin ardından ölü derilerin gitmesi için fırçalayın. Ardından su ile durulayın.

Durulama suyuna bir çorba kaşığı elma sirkesi ilave ederseniz, cildin pH dengesini eski haline getiren bir baz oluşturur. Sirke ayrıca pireleri de öldürür.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.