Köpek Sahibinin Bilmesi Gereken Hayat Kurtarıcı İpucu

0

Köpeğinizin zehirli bir şey yerse ne yapacağınızı biliyor musunuz? Bu basit yöntemi öğrenmek köpeğinizin hayatını kurtarmanıza yardımcı olabilir!

Köpeklerin Yememesi Gereken 9 Şey
Köpeğinizin yememesi gereken bazı şeyleri burada bulabilirsiniz. Bu yiyecekler köpekler için toksiktir veya önemli miktarda sindirim sıkıntısına neden olabilir:

Çikolata
Bazı fındık (badem, ceviz ve macadamia fındıkları dahil)
Alkol
Avokado
Kafein
Ksilitol
Soğan, sarımsak ve frenk soğanı
Üzüm ve kuru üzüm
İlaçlar

Büyük bir köpek, yanlışlıkla yukarıda listelenen yiyeceklerin çok küçük bir miktarını tolere edebilir. Ancak küçük köpeklerde zayıflık, titreme, ateş, karın ağrısı, uyuşukluk, vb. gibi olumsuz yan etkileri görülmesi muhtemeldir. Ev yapımı köpek kaşıntı spreyi tarifi

Köpeğiniz Zehirli Bir Şey Yerse Ne Yapmalı?
Köpeğiniz yukarıda listelenenlerden herhangi birini almışsa, yapmanız gereken ilk şey bir veteriner çağırmak veya köpeğinizi veterinere götürmektir.

Ancak veteriner yoksa veya köpeğinizi hemen kusturmanızı isterse şunları yapacaksınız.

% 3 hidrojen peroksit içeren taze bir şişe
Bir şırınga (veya çay kaşığı)

Hidrojen peroksit şu anda veterinerlerin acil durumlarda köpekleri atması için tavsiye ettiği tek maddedir. Ayrıca, hidrojen peroksit daha yaygın olarak bulunur, daha ucuzdur ve bununla yapabileceğiniz birçok yararlı şey vardır! İnsanların yaptığı, köpeklerin nefret ettiği 11 hareket

Doğru Dozu Ölçün
Hidrojen peroksiti aşağıdaki yönergelere göre ölçün:

Vücut ağırlığının 1 kilosu başına 1 mL hidrojen peroksit, veya 5 kilo vücut ağırlığı için 1 çay kaşığı hidrojen peroksit

Herhangi bir köpeğe vermeniz gereken maksimum doz 45 mL’dir (9 çay kaşığı). Maksimum doz, 45 kilodan fazla ağırlığa sahip köpekler için de geçerlidir.

Köpeğinize Verin
Köpek için hidrojen peroksit vermenin kolay yolu şırınga kullanmaktır. Doğru dozu ayarladıktan sonra şırınga ile ağzına sıkın.

Elinizde bir şırınga yoksa, doğru miktarda hidrojen peroksiti bir parça ekmek üzerine koyun ve köpeğinize verin.

Köpeğinizin peroksiti almasından sonra kusması sadece 5-10 dakika sürer. Köpeğinizi biraz gezdirmek işleri hızlandırmanıza yardımcı olabilir. Küçük çocukları olan aileler nasıl köpek almalılar?

Önemli Not: Yukarıdaki adımlar bir köpekle ilgili acil bir durumda çok faydalı olabilir, ancak bu işlem kedilerde kullanılmamalıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.