Küçük Çocukları Olan Aileler İçin En Iyi Köpek Irkları

0

Çocuğunuz için bir köpek alarak ailenizi tamamlamak mı istiyorsunuz? Çocuğunuzun köpekle birlikte büyümesini istiyorsanız, o zaman alacağınız köpeğin cinsi buna uygun olmalı. Bazı köpek ırkları küçük çocuklu aileler için daha uygundur.

Köpek alacaksanız, kendi yaşam tarzınızı da gözönüne almanız gerekir. Çalışıyor musunuz? Yürüyüş yapıyor musunuz? Kamp yapmayı seven bir aile misiniz? Yapabileceğiniz aktivitelere uygun köpek seçmeniz en doğrusu olacaktır.

Günün sonunda onun bir köpek olduğunu ve içgüdüleriyle kendilerini ifade ettiklerini unutmayın.

Bu nedenle çocuğunuz ile köpeği denetimsiz olarak birarada bırakmayın. Çocuğunuz genellikle köpeğin kulakları ve kuyruğu ile oynamak isteyecektir. Böylece riske girmemiş olursunuz.

Aileler için önerilen 6 köpek ırkı bulunuyor.

Bulldog

 

Buldozer son yıllarda popülaritesi arttı. Yavruları çok dost canlısıdır. Kentlerde ve dairelerde oturan aileler için iyi bir seçim olabilir.

Boxer

Boksörler aileniz için çok eğlenceli olabilir. Sadık, eğlenceli köpeklerdir. Bunlar genellikle oldukça aktif ve çok sevecendir. Ama endişe etmeyin, büyüdüklerinde bütün gün kanepede oturabilirler.

Doodle

Labrador poodle ve golden poodle karışımıdır. Sıradışı görünüşü ile kişiliği ön plana çıkar. Eğlenceyi çok sever. Fakat kendinize bir bekçi köpeği arıyorsanız bunu kesinlikle seçmeyin. Tehlike görünce arkasına bakmadan kaçar..

Golden Retriever

Onlar, samimi, akıllı ve sadıktır. Bu özellikleri sebebiyle Golden retriever, çok popüler bir aile köpeğidir. Ancak aktif köpeklerdir. Bunun için bir elinizde çocuk, bir elinizde köpek dışarıya çıkmanız biraz zor olabilir.

Labrador Retriever

Labrador Retriever, onları küçük çocuklu aktif ailelere harika uyum sağlarlar. Oynak ve aktiftir. Aynı zamanda çok sevgi doludur ve ailelere uyum sağlamakta güçlük çekmezler.

Mutt

Bu köpekler çok iyi savunucular ve kurtarma köpekleridir. Kurtarma köpeği olarak ve farklı amaçlarla görevli olarak kullanılır. Yavru olarak alırsanız, çocuğunuzla birlikte uyumlu bir şekilde büyürler.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.