Sıcak Asfalt Köpeğinize Zarar Verebilir

0

Yaz sıcaklarının başladığı bu günlerde köpeğinizle yürüyüşe çıktığınızda mutlaka asfaltı kontrol etmeniz gerekiyor. Dört bacaklı arkadaşlarımız sıcağı bizlerden daha fazla hissediyor. Her zaman asfaltın pençeleri üzerinde yürümesi için çok sıcak olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde, köpeğinizin pençelerinde bazı korkunç yanıklara neden olabilirsiniz.

Bu fotoğraf, bir köpeğin asfaltta yürümek zorunda kalması durumunda patilerini nasıl yakabileceğini gösterir. Her köpek sahibinin bilmesi gereken hayat kurtarıcı bilgi

Hiç kimse çok sıcak havaya karşı bağışık değil ve sevgili evcil hayvanlarımızın pençeleri ise kesinlikle değil. Köpekler çıplak pençeleriyle dışarıda dolaşmaya alışsalar da, pençelerinin küçük yastıkları bu sıcaklıkla baş edemez. Sıcak asfaltın üzerinde yürüdüklerinde kötü yanıklara neden olabilirler.

Asfalt kontrolü
Etrafta ayakkabı dolaşırken, asfaltın gerçekte ne kadar sıcak olabileceğinin farkında değiliz. Asfalt sıcaklığının, köpeğinize uygun olup olmadığını kontrol etmeniz çok önemlidir. Bunu, elinizin arkasını asfalta yerleştirerek yapın. Çok sıcak mı geldi? O zaman kesinlikle köpeğinizin gezmemesi gerekiyor.  Köpekler insanları neden yalar?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.