20 Yaş Diş Ağrıları İçin Ev İlaçları

0

20’lik dişler genellikle 17-25 yaş arası çıkarlar ve çok ağrı, acı verebilirler. Ağrı kesicilerin bile yetersiz kalabildiği durumlarda, esansiyel yağlarla ağrı ve acıdan kurtulabilirsiniz.

Esansiyel yağlar birçok diş sorununu iyileştirebilirler. Diş eti ağrısı, diş enfeksiyonları ve diş ağrısı için esansiyel yağlar vardır. Esansiyel yağlar, 20 yaş diş ağrısı söz konusu olduğunda da inanılmaz derecede etkilidirler.

1. Karanfil yağı
Karanfil esansiyel yağı, Eugenol adı verilen çok aktif bir maddeye sahiptir. Eugenol, yağa analjezik ve anti-inflamatuar özellikler kazandırır. Böylece şişmiş diş etleri ile mükemmel çalışır ve ağrıyı hafifletir.

Ayrıca karanfil yağında belirli antibakteriyel elementler vardır. Bu nedenle, 20’lik dişlerinde yaygın olarak görülen boşluğu önler.

Karanfil yağı, anestetik özelliklere sahiptir. Şiddetli ağrı durumunda, ağrıdan kurtulurken sakinleşmenize ve rahatlamanıza yardımcı olur.

2. Nane yağı
Nane yağı, ağız hijyeni ürünlerinde kullanılan en yaygın maddelerinden biridir.

Nane, soğutma hissi ile sinirleri yatıştırmak için faydalıdır. Bu nedenle, uygular uygulanmaz anında ağrıyı keser. Nane yağı genellikle bebeklerde diş ağrısından kurtulmak için kullanılır.

Nane yağının antibakteriyel özellikleri, diş eti hastalıkları ile mücadelede yardımcı olur.

3. Okaliptüs yağı
Okaliptüs yağı, antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ağız gargaraları ve diş macunlarında genellikle enfeksiyondan koruma özelliği nedeniyle okaliptüs yağı kullanır. Ayrıca kötü nefesi önlemek için en iyi ilaçlardan biridir.

20’lik diş, enfeksiyonlara eğilimli olduğundan, düzenli olarak okaliptüs yağı uygulanması faydalı olabilir.

Okaliptüs yağının antienflamatuvar özellikleri, aynı zamanda, 20’lik diş ağrısını önlemeye yardımcı olur.

4. Çay ağacı yağı
Çalışmalar çay ağacı yağının, diş çürümesine neden olan bakterileri önleyebileceğini göstermektedir. 20’lik dişiniz çıkmaya başlar başlamaz çay ağacı yağı kullanmak, dişinizi en iyi durumda tutmanıza yardımcı olabilir.

Çay ağacı yağının bakterileri öldürme yeteneği güçlüdür. Bu nedenle sivilce için yaygın bir ilaçtır.

Çay ağacı yağı, iltihap önleyici maddeler içermesi nedeniyle şişmiş diş etlerinin tedavisi söz konusu olduğunda da yararlıdır.

20’lik dişler için esansiyel yağları kullanma yolları
20’lik diş ağrısını gidermek için esansiyel yağları kullanmanın sadece bir yolu yoktur. Bunu birçok yolla kullanabilirsiniz ve hepsi eşit derecede etkilidir.

Yöntem 1: Ağız yıkama

  • 1 bardak ılık su
  • 1-2 çay kaşığı deniz tuzu
  • 5-6 damla listedeki herhangi bir esansiyel yağ

Küçük bir şişe alın ve tüm malzemeleri içine koyarak karışmalarını sağlayın ve gargara olarak kullanın.

Yöntem 2: Ağrı kesici balsamı

  • 3-4 yemek kaşığı shea yağı veya kakao yağı
  • 3-4 damla nane yağı
  • 2-3 damla çay ağacı yağı
  • 4-5 damla karanfil yağı

Bir tencerede shea yağı veya kakao yağını eritin. Birkaç dakika soğumaya bırakın. Daha sonra esansiyel yağları erittiğiniz yağın içine ekleyin. Sertleşene kadar soğutun. 20’lik dişin etrafındaki diş etlerine uygulayın.

Yöntem 3: Doğrudan uygulama

  • Bir parça pamuk
  • Listedeki esansiyel yağlardan herhangi biri

Pamuğa 2-3 damla esansiye yağ damlatın ve acı çeken bölgenin üstüne koyun. Yaklaşık yarım saat kadar bu şekilde bırakın.


Share.

About Author

Comments are closed.