Sabahları Sağlıklı Uyanmak İçin 4 İpucu

0

Sabah uyanmak hele erken uyanmak bir çok kişi için eziyettir. Genelilkle yeterli uykunun alınmaması veya kaliteli uyku uyunmaması sebebiyle sabahları yataktan kalkmak zordur. Sizlere kaliteli ve sağlıklı uyku için farklı yazılar yazdık, bugün sağlıklı uyanmanın ipuçlarını vereceğiz.

1. Yavaş Yavaş Uyanın
Yavaş yavaş uyanmak, derin bir uykuya dalmak yerine, kalkma zamanı geldiğinde daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Yavaş yavaş uyanmanın bir yolu, kalkmadan yaklaşık 45 dakika önce yumuşak ses çıkarmaya başlayacak bir alarm programlamaktır. Yumuşak ses daha kademeli bir uyanışı tetikler ve “gerçek” alarmınız çaldığında daha rahat hissedeceksiniz.

Diğer bir seçenek de, uyanma zamanınız geldiğinde, parlak, güneşe benzeyen bir ışığı yavaş yavaş açan bir gün ışığı alarmı kullanmaktır. Gece iyi bir uyku iin mağnezyum spreyi tarifi

2. Erteleme
Alarmınız çaldığında, REM döngünüz sona ermiştir. Bu yüzden Erteleme düğmesine basmak ve tekrar uykuya dalmak size başka bir uyku döngüsünün faydalarını vermeyecektir. Sadece sizin kendinizi daha uzun süre uykulu hissetmenizi sağlar. Bu yüzden Ertele düğmesine basma dürtüsüne direnin!

3. Tutarlı Olun
Her gün aynı saatte uyanmayı hedef haline getirin. Zor olabilir, ancak uyanma konusunda tutarlı olmak, alarmınız çaldığında yataktan kalkmanızı çok kolaylaştırır. 2 dakikada uykuya dalmayı sağlayan yöntem

4. Sabahlarınızı Kolaylaştırın
Sabah rutininizi kendiniz için mümkün olduğunca kolaylaştırın! Kıyafetinizi bir gece önce hazırlayın, kahve makinesini ayarlayın ve yanınıza almanız için gereken her şeyi hazırlayın. Sabah rutininiz hızlı ve kolaysa, yataktan da daha kolay kalkacaksınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.