4 Hastalık İçin Hardal Kullanabilirsiniz

0

Sosisli sandviçlerimiz ve burgerlerimizle hardal yemeyi seviyoruz. Ancak, bu sarı baharatın her türlü hastalık için de mükemmel bir tedavi olduğunu biliyor muydunuz? Hardal, sağlığınız için harika olan vitaminler, mineraller, proteinler ve lifler içerdiğinden birçok rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur.

İşte hardalın iyi geldiği hastalıklar

1. Yorgun kaslar
Bölgeye ve ağrının şiddetine bağlı olarak, hardal gergin ve ağrılı kasları rahatlatabilir. İki çorba kaşığı hardalı iki çorba kaşığı Epsom tuzu ile birleştirip, etkilenen bölgeyi ovarak yorgun kasları rahatlatabilirsiniz. Hardal ve Epsom tuzu kasların gevşemesine yardımcı olduğundan bu teknik, egzersiz yaparken ve kaslarınızdaki stresi azaltmak istediğinizde idealdir. Hardalın sağlık açısından faydalarını biliyor musunuz?

2. Boğaz ağrısı
Özellikle soğuk aylarda, birçok insanın boğazı ağrıyor. Neyse ki, bu tedavisi kolaydır. Bir çorba kaşığı hardal tohumunu bir çorba kaşığı tuz, çorba kaşığı bal, yarım limon suyu ve kaynar su ile karıştırın. Bu karışım soğumaya bırakılmalı ve boğaz gargara yapılmalıdır. Hızlı bir rahatlama olduğunu fark edeceksiniz. Kuru hardal ile neler yapılabilir?

3. Cilt yenileme
Pahalı yüz maskeleri satın almanıza gerek yok. Hardalı buzdolabından alın ve bunu yüz maskesi olarak kullan. Yüzünüze biraz hardal sürün ve 15 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın. E vitamini ve antioksidanlar cildinize iyi gelecektir. Hardal yağının saç için faydaları ve kullanım şekli

4. Nasır çıkarma
Ayaklarınızda nasır varsa ayak banyosuna bir çorba kaşığı hardal eklemeyi deneyin. Cildiniz aşırı derecede yumuşatır ve böylece cildinizdeki ölü derinin çıkması kolaylaşır. Ev yapımı hardal


Paylaş.

About Author

Comments are closed.