40 Yaşından Sonra Her Kadının Kullanması Gereken Yağlar

0

40 yaşından sonra kadınlar yavaş yavaş menopoz dönemine girmeye başlarlar. Menopoz da genellikle strese, hafıza kaybına ve sıcak basmasına neden olabilecek duygusal, fiziksel ve hormonal değişikliklere neden olur. Esansiyel yağlar, menopoz semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Menopoz dönemiyle başa çıkmanın gerçekten zor olabileceği bilinse de, doğal ilaçlar menopoz semptomlarını hafifletebilir. Menopoz semptomları için en iyi doğal ilaçlardan biri adaçayı yağıdır. Güçlü yatıştırıcı özellikleri nedeniyle, bu yağ fiziksel ve zihinsel sağlığınız için son derece faydalıdır. Erken menopozun nedeni ve belirtileri

Bu zor dönemde adaçayı yağı size nasıl yardımcı olur?

Enfeksiyonları önler
Bir çalışma, küçük kesik ve yaralar için 5 damla yağın kullanılmasının enfeksiyonu önleyeceğini ve iyileşme sürecini hızlandıracağını göstermiştir.

Hormonlarınızı dengeler
Menopoz hormonal dengesizliklere neden olur. Adaçayı yağı, hormonal dengeyi yeniden kazanıp ileri komplikasyonları önleyebilen fitoöstrojenlerle doludur. Yaşlanma, yumurtalık ve rahim kanseri de dahil olmak üzere farklı hastalık ve rahatsızlık riskini azaltabilir.
Adaçayı yağı, östrojen üretimini dengeleme ve bu sorunları önleme yeteneğine sahiptir. Östrojen düşüklüğü nedenleri, belirtileri ve tedavi yöntemleri

Sindirimi iyileştirir ve kolesterol seviyesini düzenler
Adaçayı yağı, sindirim sisteminde safra ve mide sularının üretimini artırır, hazımsızlık, şişkinlik ve diğer sindirim sorunlarını giderir.
Ayrıca, bağırsakta besinlerin emilimini artırır. Bu yağ güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve kolesterol seviyenizi azaltabilir ve kalp sağlığını iyileştirebilir.

Sindirim bozukluklarını tedavi etmek için, sıcak bir komprese 5 damla yağ damlatıp karnınıza koyun. Menopoz sıcak basmalarını azaltmanın yolları

Stresi azaltır
Adaçayı yağı, stres seviyelerini kontrol altında tutar ve stresle ilgili sorunları önler.

Uykuyu iyileştirir
Sedatif özellikleri nedeniyle, rahatlama ve uykuya dalmanın daha kolay olmasına yardımcı olabilir. 10 damla adaçayı yağını ½ bardak balmumu, ½ bardak Hindistan cevizi yağı ve 10 damla zeytinyağı ile 10 dakika kaynatın. Her gece yatmadan önce vücudunuza masaj yapın. Kemik erimesine karşı yoğurt ve nane

Cildinizin sağlığını iyileştirir
Adaçayı yağı, cildinizdeki iltihaplanmayı azaltır, kuru cilt, kızarıklık ve sivilcileri tedavi edebilir. Cildinizi nemlendirmek, yüzünüzdeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşmasını önlemek için cildinize yağ sürebilirsiniz.

Adet ağrısını hafifletir
Adaçayı yağı, adet ağrısını ve krampları etkili bir şekilde hafifletebilir ve semptomlarını hafifletebilir. Mide ağrısını ve baş ağrılarını giderebilir. Yağın kaygı ve korkuya karşı bir aromaterapi ajanı olarak kullanılabileceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Dahası, doğum sırasında ağrıyı hafifletebilir. Azami faydaları elde etmek için, 4-5 damla yağı biraz Hindistan cevizi ve jojoba yağı ile karıştırın ve vücudunuzun etkilenen kısımlarına masaj yapın. Adet gecikmesinin nedenleri nelerdir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.