Ağız Kokusunu Gidermek İçin Karbonat Nasıl Kullanılır?

0

Ağız kokusu sizi ve çevrenizdekileri çok rahatsız eder. Böyle bir sorununuz varsa karbonat ile yapacağınız gargara ile sorundan kurtulabilirsiniz.

Sizi insanlardan uzak tutan bu kötü koku, dili ve yanakların içine yerleşen bakteriler sebebiyle oluşur. Peki, ağız kokusuyla nasıl savaşılır? Uzun vadeli çözümler, günde iki kez diş fırçalamak, su içmek veya çeşitli enfeksiyonlara karşı ilaç kullanmaktır. Ancak, bu sorun için de biraz uzun ömürlü olabilen hızlı bir çözüme sahibiz. İşte karbonat tozu size nasıl yardımcı olabilir? Ağız kokusunu önlemenin 12 doğal yöntemi

Karbonat Kötü Nefesi Nasıl Önler?
Doğada alkalidir ve ağzınızdaki ağız kokusunun nedeni olan yüksek asitli seviyeleri nötralize eder.
Antimikrobiyal özelliklerini kullanarak ağızdaki asit ve sükroz bakımından zengin bir ortamda gelişen bakterileri öldürür.
Asitli olmadığından diş, diş eti veya kemiklere zarar vermez.

Karbonat Gargarası

1 çay kaşığı kabartma tozu
Bir bardak su

Karbonatı suyun içine karıştırın. Suyun biraz ılık olması gerekir. Tozun tamamen çözülmesini sağlayın. En iyi sonuçları elde etmek için sıvıyla 30 saniye ila bir dakika arasında gargara yapın. Bunu sadece birkaç gün boyunca her gün tekrarlayın. Ağız kokusunun nedenlerini biliyor musunuz?

Karbonat tozu ile gargara yapmak, kuytuda ve köşede saklanan tüm bakterilerin ağzınızdaki kötü kokuları gidererek öldürülmesini sağlayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.