Ağrı ve Acıları Hızlı Azaltmanın Yolları

0

Ağrı ve acı sinirlilik yapar ve kaçınılmaz olarak mutluluğunuzu alır. İster kas ağrısı, isterse sinir sıkışması veya baş ağrısı yaşayın. Ne türlü bir ağrı çekerseniz çekin uçucu yağlar size yardımcı olabilir. Bu son derecede güçlü yağlar, iltihaplanmayı azaltmak, kasları gevşetmek ve sizin kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olmak için çalışırlar.

Bitki yağları güçlüdür.
Uçucu yağlar doğal sağlık sahnesinde yeni değildir, antik çağdan beri var olmuşlardır ve terapötik özellikleri için değerlidirler.

İşte, acilen rahatlamanıza yardımcı olabilecek iyileştirilmiş uçucu yağ tarifleri.

1. Yatıştırıcı Baş ağrısı
Sık sık gerginlikten dolayı baş ağrısı çekiyorsanız, yağlar size rahatlama getirebilir. Bu tarif için üç madde kullanacağız. Nane analjezik ve antienflamatuar özelliklere sahiptir ve tarih boyunca bir ağrı kesici olarak kullanılmıştır. Lavanta uçucu yağının anti-inflamatuar ve analjezik etkisi, ağrılı kaslardan kaynaklanan vücut ağrılarını giderebilir. Ökaliptüs, bir dizi ticari üründe bulunan başka popüler bir ağrı kesicidir. Uçucu Yağları Mutfağınızda Kullanabileceğiniz 6 Farklı Alan

Gerekli Malzemeler

Hindistancevizi yağı
Uçucu Yağlar: Nane, lavanta ve okaliptüsü 10 damla
Bir kapaklı boş cam / metal kap.

Yapılışı

Tencereyi sıcak musluk suyu ile doldurun.
¼ su bardağı hindistancevizi yağını küçük bir kabın içine koyun ve kabı sıcak su kabına koyun. Bu yağı eritir.
Yağ eritildikten sonra, uçucu yağları ilave edin.
Karışımın oda sıcaklığına soğumasına izin verin ve ardından buzdolabına koyun.
Bu aromatik karışımı gerginlik sebebiyle oluşan baş ağrısını rahatlatmak için kullanın. Yağların Faydalarını Biliyor Musunuz?

2. Boğaz Kasları Ağrıları İçin
Boğaz kaslarınız farklı sebeplerden dolayı ağrıyabilir. Hazırlayacağınız krem boğaz kaslarınızdaki iltihaplanmayı uçucu yağlar azaltacak, dolaşımı arttıracaktır. Tarçın, birtakım terapötik özelliklere sahip popüler bir bitkidir; prostaglandin önleyici etkisi nedeniyle ağrıyı azaltır. Kafur kolayca cilt tarafından emilir ve hafif bir anestetik gibi davranarak ağrıyı hafifletir. Biberiye yağı, kas ağrısını ve artrite bağlı acıyı azaltma kabiliyeti ile ünlüdür. Zencefil yağı dolaşımı arttırır ve kas ağrısını azaltmaya yardımcı olur. Saç Tiplerine Göre Kullanılması Gereken Esansiyel Yağlar

Gerekli Malzemeler

8 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
1 tatlı kaşığı balmumu
10 damla uçucu yağ: tarçın, nane, kafur, biberiye, zencefil ve okaliptüs
5 damla uçucu yağ: zencefil, nane ve lavanta

Yapılışı

Balmumu ve badem yağını bir çift kazan içinde eritin.
Uçucu yağları ekleyin ve küçük teneke kutulara veya kapaklı cam kavanozlara dökün.
Kullanmadan önce karışımın oda sıcaklığına soğumasına izin verin.
Boğaz kaslarına uygulayın, dairesel bir hareketle ovun. Günde üç kereye kadar, gerektiğinde kullanın. Esansiyel yağlarla ilgili tüm yazılarımızı okumak için TIKLAYIN

3. Ezilme, Burkulma Ağrıları İçin
Eğer bileğinizi bükmüşseniz, burkulmanın ne kadar acı verici olabileceğini bilirsiniz. Şişkinlik, morarma ve hareketsizlik sebebiyle iyileşmesi uzun zaman alabilir. Enflamasyonu azaltmak ve iyileşmeyi hızlandırmak için, bu esansiyel yağlarla ovmayı deneyin.

Gerekli Malzemeler

Zeytinyağı
10 damla uçucu yağ: lavanta ve nane

Yapılışı

2 çay kaşığı zeytinyağını düşük sıcaklıkta ısıtın ve uçucu yağları ekleyin. Hangi esansiyel yağ hangi cilt tipi için kullanılır?
Karışım hâlâ ılıkken burkulan yerinize sürün. Doğal ilk yardım setinizde bu karışımı her zaman tutmakta fayda var. Uçucu yağların kullanımı, stres veya yaralanma ile ilişkili ağrı ve iltihabı azaltmada son derece etkilidir.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.