Aldığınız Giysiyi Yıkamadan Kesinlikle Giymeyin

0

Yeni güzel bir elbise ya da gömlek satın aldınız ve hemen giymek istiyorsunuz. Sizden biraz daha sabir olmanızı ve giymeden önce giysiyi yıkamanızı rica ediyoruz. Yıkanmamış yeni kıyafetler giymek çok iyi değildir. Bu yüzden bir dahaki sefere yeni kıyafetler aldığınızda onları ilk olarak çamaşır sepetine atın.

İlk sebep oldukça açık: birçok insan mağazada giyim eşyalarına dokunuyor ve muhtemelen siz denemeden önce birkaç kişi daha o giysiyi giydi. Bu nedenle, giysiler çok hızlı bir şekilde kirlenir, çünkü birkaç farklı insanın ter ve bakterisi üzerinde bulunur. Ayrıca, kıyafetleri deneme odasındayken yere fırlatan bir sürü insan var, bu da kıyafetlerinizi kirli, tozlu zeminde bulundu anlamına gelir. Giysilerinize Yeniden Hayat Verecek 11 Basit Yol

Kimyasallar
Yeni çamaşırlarınızı yıkamanızın en büyük nedeni, çamaşırların işlendiği kimyasal maddelerdir. Üreticiler, fabrikadan mağazalara giderken kıyafetlerin fazla kırışmaması için bazı kimyasallar kullanır. Bu aynı zamanda giysileri taşıyan kamyondaki haşaratı da uzak tutar. Bu kimyasallar cildiniz için oldukça tahrişe neden olabilir!

Tahriş
Hassas cildiniz var mı? O zaman daima yeni kıyafetler yıkamalısınız, çünkü kırmızı lekelere ve döküntülere neden olabilecek formaldehit içerebilirler. Kıyafetlerin de kimyasal bir kokusu olabilir. Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler

Çocuklar
Cildiniz o kadar hassas değil mi, yoksa sadece umursamıyor musunuz? Bu mümkün. Ancak bir çok uzman, çocuğunuzun kıyafetlerini giymesine izin vermeden önce yıkamanızı önerir. Çünkü küçük çocuklar bu agresif kimyasal maddelere maruz kalmamalıdır. Önce yeni kıyafetleri yıkayarak çocuğunuzun cildini koruyun.


Share.

About Author

Comments are closed.