Alkali Su İçmenin 7 Faydası

0

Sağlıklı beslenme konusunda araştırma yapıyorsanız karşınıza sık sık alkali suyun ne kadar önemli olduğu bilgisi çıkıyordur. Peki nedir bu alkali su? Faydaları nelerdir?

İnsan vücudunun çoğunluğunun sudan oluştuğu düşünülürse, içilen suyun kalitesi de, sağlık açısından oldukça önemlidir. İnsan vücudunun pH değeri 7.4’tür. Çoğu suyun, nötr pH değeri 7.0 iken, alkali suyun pH değeri 8’in üzerindedir. pH değeri düşük su tüketmek vücudun asidik oranının artmasına neden olurken, pH değeri yüksek su asidikliği azaltmaktadır. Sağlıklı olabilmek için vücudun genel pH değeri yaklaşık 7.4’te tutulmalıdır. Vücuttaki asidik durum, hastalıkların gelişmesinde neden olur. Neden su içmeliyiz?

Alkali sular normal suya oranla yüksek antioksidan içerir. Zayıflama amacıyla etkili bir yardımcı özelliği gösterir. Bağışıklığı güçlendirici etkisi vardır. Alkali su, sindirimin iyileştirilmesi, hormonal dengenin geliştirilmesi, kemiklerin güçlendirilmesi, metabolizmanın hızlandırılması, stresin azaltılması, iltihaplanmayı ortadan kaldırması ve bağışıklık sistemine yardım gibi sağlık açısından ciddi yararları vardır. Evde alkali su nasıl yapılır?

Alkalin suyun sağlık faydaları

Endişeyi azaltır
Araştırmalar, vücudun asit düzeyinin artmasının, stres hormonlarının serbest bırakılmasına ve endişeye daha çok maruz kalınabileceğini gösteriyor. Alkali su, bu asiditeye karşı koyabilir ve hormonlarınızı kontrol altında tutabilir.

Bağışıklığı güçlendirir
Vücudun asidik olmasının hastalıkların yayılması için ideal olduğu keşfedildi. Bağışıklık sisteminizi iyi durumda tutmak istiyorsanız, asitliği alkali su ile dengelemek akıllıca bir seçimdir. Sabahları limonlu su içmek için 15 neden

Gastrointestinal fonksiyonu iyileştirir
Vücuttaki en asitli yer midenin pH seviyesi yaklaşık 1.5-3’dür. Asitin gıda maddelerini düzgün bir şekilde parçalaması ve sindirmesi gerektiği için bu önemlidir. Bununla birlikte, midede, alkalileştirici ajanlar tarafından karşılanmayan aşırı asidite, asit reflü hastalığına yol açabilir. Su içmek için 8 öneri

Enerji artırır
Vücutta daha dengeli bir pH seviyesine sahip olmak, metabolik işlevlerinizi optimize edecektir. Vücuttaki asidoz, hücrelerin yaşamdaki her şey için gerekli enerjiyi üretme kabiliyetini bozar. Alkali suyun etkileri size ek bir destek vermek açısından önemli olabilir.

Cildi iyileştirir
Antioksidan etkilere sahip alkali su, cildin daha genç görünmesine yardımcı olabilir ve derideki lekeler, osteoporoz ve hatta bilişsel düşüş gibi diğer yaşla ilgili semptomları azaltır. Susuzluk beyni nasıl etkiler?

Metabolizmayı hızlandırır
Vücudun aside dayanan pH dengesini ortadan kaldırarak, her organ sistemi hormonları, enzimleri ve metabolik süreçlerinizi de içeren daha etkin bir şekilde çalışabilir. Bu daha iyi yağ yakma, daha etkili sindirim, artan enerji ve artmış bir bağışıklık sistemine yol açabilir.

Kalp sağlığını iyileştirir
Bazı araştırmalar, asidozun, yüksek kolesterol ve kan basıncının yanı sıra diyabet riski de dahil olmak üzere kalp sorunlarının göstergesi olabileceğini keşfetti. Vücuttaki bu asiditeye karşı düzenli olarak alkali su içmek kalbinizin korunmasına yardımcı olabilir. Günde 8 bardak su içmeli miyiz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.