Apandisit İçin Ev Çözümleri

0

Apandisit sorunu, karın bölgesinde ağrıyla kendini gösterip, patladığında ise tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Apandisit, insan vücudundaki kalın bağırsağın bir parçası olan apandisitte anormal iltihap anlamına gelir. Apandisitin insan vücudunda önemli bir görevi yoktur ve bu nedenle sorun yaratmaya başladığında alınabilir.

Apandisitte bir sorun hissettiğinizde, zaman içinde tedavi edilmesi gerekir, ihmal halinde çoğu kez patlar ve ciddi enfeksiyonlara neden olabilir, bu da ölüme dahi neden olabilir.  Boğaz ağrısı için doğal ilacı kendiniz yapın

Apandisit semptomlarından bazıları şunlardır:

  • Önce göbek bölgesinde başlayıp sonra karnın alt bölgesine geçen ağrı
  • Karnın sol tarafına basıldığında sağ tarafta ağrı
  • Hafif bulantı
  • Tekrarlayan ağrı
  • İştah kaybı
  • Kabızlık
  • Ateşlenme

Apandisitin belirgin semptomları ortaya çıktıktan sonra, enfeksiyonun yayılması yaklaşık 24 ila 48 saat sürer. Patlaması durumunda, acil tıbbi müdahale gerekir. Bununla birlikte, ev ilaçları apandisitin başlangıç seviyesinde hayati bir rol oynamaktadır.

Apandisitin patlama noktasına gelmeden şikayetleri hafifletecek ev çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz. Ancak apandisit hayati tehlike oluşturabilecek bir sorun olduğu için, doktora başvurmak oldukça önemlidir. Ağrı ve acıları hızlı azaltmanın yolları

Sebze Suları

Pancar ve salatalık gibi birtakım sebzelerden alınan sula, apandisit için mükemmel ilaçlardır. Ayrıca, havuç suyu, bu sorunu iyileştirmek için ev bazlı tedaviler listesine dahildir.

Tam buğday

Buğdayın sterilize edilmiş kepeği, buğday unu ile karıştırılabilir ve bu karışım tüketilebilir.

Kabızlıktan kaçınma

Apandisit sorunu olan bir hasta, durumu daha da kötüleştireceği için kabızlıktan kaçınmalıdır. Kabızlığı geçirmek için 5 ipucu

Zencefil

Zencefil suyu veya ham dilim şeklinde de apandisit tedavisinde yardımcı olur. Bu özellikle apandisite eşlik eden kusma durumunda faydalıdır.

Karahindiba

Güçlü antioksidan özelliklere sahip bir bitkisel ürün, apandisit tedavisine yardımcı olan bir maddedir. Hasta, diyabet veya başka herhangi bir böbrek rahatsızlığı varsa, bu bitki tüketilmemelidir. Karahindiba yağı nasıl yapılır ve kullanım yolları nelerdir?

Ayran

Ayran da düzenli olarak apandisiti tedavi etmek için tüketilebilir. Hasta, her gün en az 1 litre ayran tüketebilir.

Çemen tohumları

Soğuk su ile bir kaşık çemen tohumu birkaç dakika kaynatarak çay hazırlayabilirsiniz. Soğuk olarak düzenli tüketilmesi önerilir.

Zerdeçal

Zencefil, apandisit kaynaklı iltihap kadar ağrıyı azaltmak için de tüketilebilir. Bu, apandisitin ağrı ve semptomlarını hafifletmenin etkili ve kolay yoludur. Kış günlerinin süper baharatı zerdeçal

Fesleğen

Özellikle ateşiniz varsa, apandisiti tedavi etmek için fesleğenin kaynatarak suyunu tüketebilirsiniz.

Nane

Apandisit sorununu ortadan kaldırmak için bir bardak sıcak suya 2-3 damla nane yağı karıştırarak içebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.