Araba Tutma Sorunu İçin 5 Doğal Çözüm

0

Eğer araba tutma sorununuz varsa, seyahatleriniz hatta kısa yolculuklarınız bile kabusa dönebilir. Basit yöntemlerle bu sorunu hayatınızın bir parçası olmaktan çıkarmanız mümkün.

Araba tutma sorunu, mide bulantısı, kusma, terleme, nefes darlığı, baş dönmesi ve uyuşukluk gibi ciddi semptomlara neden olabilir. Kusma ve bulantı için esansiyel yağlar nasıl kullanılır?

Araba tutması, iç kulak, göz ve vücudun diğer dokuları da dahil olmak üzere sinir sisteminin farklı yolları vasıtasıyla beyin tarafından algılanır.

Beynimizi kasıtlı olarak hareket ettirdiğimizde (yürüme, koşma, vb.) beynimiz net talimatlar alır. Oysa ki, bir arabada hareket halindeyken, merkezi sinir sisteminin tüm farklı duyulardan gelen çelişkili mesajlar üzerine kafası karışabilir. Örneğin, hareket halindeki bir araçtaysanız, iç kulaklarınız etrafınızdaki hareketi hissederken, gözleriniz sabit kalır. Bu çatışmanın, araba tutmasının temel nedenlerinden biri olduğuna inanılır. Bulantıları anında azaltmak için 9 doğal yöntem

Araba tutması için çareler

1. Zencefil yiyin veya için
Bir sonraki yolculuğunuzda, zencefilli şekerler, zencefil suyu veya kuru zencefil gibi herhangi bir zencefil ürününü kullanmayı deneyin.
Zencefil antioksidan maddelerden oluştuğu için, bulantı ve kusmayı durdurmak için kullanılan reçeteli ilaçlar kadar etkili olduğuna inanılmaktadır.

Ayrıca, hareket halindeyken bir şey çiğnemenin, gözlerinizle dengeniz arasındaki çatışmayı azaltacağına inanılmaktadır. Zencefilin sağlık açısından faydaları

2. B6 vitamini alın
B6 vitamini almak mide bulantısını geçirebilir. Araştırmacılar, hamile kadınların sabah B6 vitamini almaları halinde sabah bulantılarını frenlemenin daha muhtemel olduğu sonucuna vardılar. Bu durum, araba tutmasının bir sonucu olan bulantı ve kusmayı da durdurabilir. Gebelikte sabah kusmalarını önleyebilirsiniz

3. Arabanın ön veya orta koltuğunda oturun
Araba tutma hissi ortaya çıkmadan önce, aracın ön veya orta koltuğuna oturun. Araba yolculuğu sırasında, doğrudan doğruya ufuk noktasına odaklandığınızdan emin olun.

4. Kendinizi rahatlatın
Araba tutma olasılığını azaltmanın bir başka yolu da, hareket halindeyken dikkatinizi dağıtmaktır. Yol yerine başka şeylere odaklanmak, semptomları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Müzik dinlemeyi, hatta gözlerinizi kapalı tutmayı ve kestirmeyi deneyin. Görüş ve iç kulak arasındaki çapraz sinyalleri dengeler. Derin nefes nasıl alınır?

5. Aç karnına seyahat etmeyin
Bir yolculuktan önce alkol ve ağır, yağlı ya da baharatlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekse de, aç olmamak mide bulantınızın belirtilerini azaltacaktır. Sadece fazla yemek yemediğinizden, alkol ve ağır yiyecekler tüketmediğinizden emin olun.


Share.

About Author

Comments are closed.