Aşırı Terlemeye Evdeki Malzemelerle Son Verin

0

Egzersiz yaparken terleme normaldir ama kışları terleme anormaldir. Kafa derisi, alın, boyun, koltuk altları, kasık, avuç içi veya ayak tabanı gibi vücudun herhangi bir yerinde, oluşabilir. Düzensiz kan dolaşımı, ağır fiziksel aktivite, dengesiz beslenme, diyet, ateş, diyabet, anksiyete, kalp yetmezliği, gebelik, aşırı aktif tiroid bezi, alkol kullanımı, menopoz, yaralanmaya bağlı olarak aşırı terleme olabilir. Herhangi bir fiziksel aktivite yapılmadığında bile terleniyorsa o zaman ciddiye alınması gerekir. Aşırı terleme yani hiperhidroz tedavi edilmezse, sizi sosyal olarak rahatsız edebilir. Vücut kokusuna neden olabilir. Hiperhidroz kurtulmak için evde yapabileceğiniz yöntemler vardır

  1. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı alın ve aşırı terleyen alanlara banyodan sonra sürün. Ayrıca, kabartma tozu ve hindistan cevizi yağı karıştırıp koltukaltına sürebilirsiniz. Uyurken Terlemeyi Nasıl Önleyebilirsiniz?

  1. Domates

Taze domates suyu (bir bardak) günlük aşırı terlemeden kurtulmak için içiniz. Alternatif olarak, düzenli olarak günde 2-3 domates yiyin. Domateste antioksidanların varlığı nedeniyle aşırı terleme tedavisi için faydalıdır.

  1. Patates

Patatesten bir dilim kesin ve aşırı terleyen alanlara sürün. Patates fazla teri emer. Ayrıca patates suyu da uygulayabilirsiniz. Ancak giysilerinizin leke olmaması için patetis suyunu sürdükten sonra kurumasını bekleyin.

  1. Çay Poşetleri

Çay poşetlerini 10 dakika boyunca suyun içinde tutun sonra çıkarın ve soğumasını bekleyin. çay suyuna avuçlarını batırın ve sonra kuru bir bez ile silin. Avuç içlerinde aşırı terleme olan kişiler için çok iyi yöntemdir. Su oda sıcaklığına geldikten sonra bu karışımın içinde yarım saat tüm vücudunuzu yıkayabilirsiniz. Ellerinizin Terlemesini Önlemeniz İçin Çok Basit Bir Tüyo

  1. Üzüm

Üzüm vücudun ısısını dengeler ve böylece terlemeyi azaltır. Her gün bir avuç üzüm yiyin. Alternatif olarak taze üzüm suyu içebilirsiniz.

  1. Tuz

Biraz tuz ve limon suyunu karıştırın ve ellerinizin üzerine masaj yapın. Bir süre sonra soğuk su ile yıkayın. Bu süreç ter bezlerinin aktivitesini azaltır ve aşırı terleme sorunu tedavi eder.

  1. Çay Ağacı Yağı

Yüksek terleme olan bölgelere çay ağacı yağı sürün. Terlemenin azalmaya başladığını göreceksiniz. Alternatif olarak, bir miktar su ile bu yağı karıştırın ve pamukla terleyen alanlara uygulayın. 30 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Temiz, kuru bez ile silin. Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

  1. Sirke

Sık sık koltuk altı, eller, avuç içi ve ayaklar gibi terleyen alanlara sirke uygulayın. Sirke çok iyi bir antiperspirant gibi davranır. Yapmanız gereken tek şey, 2 yemek kaşığı beyaz sirke ile bir yemek kaşığı elma sirkesini aç karşına için.

Alternatif olarak, 1 litre suya yarım fincan elma sirkesi karıştırın ve bu karışım ile ayaklarınızı ıslatın. Bir kaç hafta sonra ayaklarınızın terlemesinde azalma olacaktır.

  1. Pişirme Sodası

Bir bardak su içine bir çorba kaşığı kabartma tozunu karıştırın ve geceleri için. Alternatif olarak, kabartma tozu ile terleyen alanları ovun. Böylece terleme sebebiyle kötü kokuların oluşması engellenecektir. Tüm Gün Terlemek İstemiyorsanız “Kil Deodorantı” Yapın

  1. Mısır nişastası

Aşırı terleme olan bölgelerin üzerindı mısır nişastası ile ovun. Hem terlemeyi önler hem de ter emicidir.


Share.

About Author

Comments are closed.