Asla Karıştırılmaması Gereken Temizlik Ürünleri

0

İstenilen sonuca ulaşmak için temizlik ürünlerini birbiriyle karıştırarak kullandığımız zamanlar da olmuştur. Ancak bunu yaparken iki kere düşünmekte fayda var. Çünkü, bazı temizlik malzemelerini karıştırınca, istenmeyen hatta tehlikeli olabilecek durumlar ortaya çıkabiliyor. Şimdi size hangi temizlik malzemelerinin birbiriyle karıştırılmaması gerektiğini listeleyeceğiz. Unutmayın, dikkatli olmakta her zaman yarar var. Bu bilgileri aklınızın bir köşesine not edin.

Amonyak ve çamaşır suyu
Bu iki ev temizleme ürününün birleşimi zehirli kloramin buharı yaratabilir. Buharı solursanız solunum problemleri ve boğaz yanmalarına neden olabilir. Herhangi bir kazayı önlemek için onları karıştırmadan önce temizlik ürünlerindeki etiketleri okuduğunuzdan emin olun. Karbonatla temizlik yapmanın kolaylıkları

Sirke ve çamaşır suyu
Asidik bir ürünü çamaşır suyu ile karıştırdığınızda toksik klor ve kloramin buharı açığa çıkarır. Bu, muhtemelen akciğerlerinizde veya gözlerinizde kimyasal bir yanmaya neden olabilir.

Hidrojen peroksit ve sirke
Hidrojen peroksit ve sirke birleştirildiğinde, perasetik asit veya korozif asit oluşur. Yüksek konsantrasyonlarda cilt, göz, boğaz, burun ve akciğerlere zarar verebilen bir tahriş edici madde oluşturabilir. Bu iki ürün aynı yüzeyde kullanılabilir ancak aynı kapta birlikte karıştırılamazlar. Evde organik temizlik

Saf alkol ve çamaşır suyu
Bu iki ürünün karıştırılması kloroform oluşturur. Düşük kloroform seviyelerine maruz kaldığınızda baş dönmesi veya mide bulantısı olabilir. Daha yüksek seviyeler sinir sistemi, gözler, akciğerler, cilt, karaciğer, böbrekler ve hatta ölümle sonuçlanabilir.

Klozet temizleyicisi ve çamaşır suyu
Eğer çamaşır suyunu bir tuvalet klozet temizleyicisi ile karıştırırsanız, solunum problemlerine ve gözleri sulandıracak toksik dumanlar salabilir. Çamaşır suyu kullanırken en çok yapılan 3 hata

Farklı tıkanıklık açma ürünleri
Lavabo ya da küvet giderleri sık sık tıkanır ve bunları açmak için doğal ürünler değil de kimyasal ürünler kullanıyorsanız, farklı ürünleri aynı anda kullanmayın. İki farklı gider temizleyicisinin karıştırılması, klor gazı salınmasına neden olabilir.

Birlikte kullanmanızda yarar olan farklı ürünler

Çamaşır deterjanı ve sirke
Çamaşır deterjanı bölümüne bir fincan sirke ekleyerek ekstra birçok avantaj elde edebilirsiniz. Sirke bakterileri öldürür, elbiselerinize taze bir koku verir, tüylenmesini engeller ve parlaklaştırır. Çamaşır suyu kokusu nasıl giderilir?

Çamaşır yıkama deterjanı ve karbonat

Beyaz çamaşırların daha beyaz olmasını sağlarken, renkli çamaşırların da renklerini daha parlak yapar.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.