Astıma ve Allerjiye İyi Gelen Yiyecekler

0

Google arama moturu verilerine göre, “Astım için evde ne yapabilir” sorusu  en çok aranan konular arasında geliyor. Astım ilaçlarının yanısıra, tamamlayıcı ve alternatif tıp olarak bazı gıdalar kullanılmaktadır. Bu yazıda evinizde bulunduracağınız bazı gıdalarla Astımını nasıl kontrol altında tutabileceğinizi anlatacağız.

Bal Ve Astım

Bal öksürük, ateş, enfeksiyonlar ve iltihap için kullanıldığı gibi astım içinde mükemmeldir. Balın  antioksidan, anti-imünomodülasyona ve antibakteriyel etkileri vardır. Her gün bir kaşık bal astım hastalarına faydalı olduğu belirtilmektedir.

Sarımsak Ve Astım

Sarımsak anti-inflamatuar özellikleri sebebiyle astım hastaları üzerinde olumlu etkileri vardır.

Ginkgo biloba Ve Astım

Ginkgo biloba’nin hafıza ve bunama gibi hastalıklarda kullanıldığını ve çok faydalı olduğu bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır. Hafıza konusunda tamamlayıcı ve alternatif tıp ürünüdür.

Ayrıca, anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri ile ilgili astımın tedavisinde yararlı olmaktadır.

Zencefil Ve Astım

Zencefil bir baharat olmasının yanısıra bir astım ilaçıdır. Zencefil, astım, diyabet ve ağrı tedavisinde kullanılmaktadır. Zencefil’in anti-inflamatuar özelliğinin astım üzerinde etkili olduğu biliniyor.

Kahve Ve Astım

Kafein kahve ve diğer birçok yiyecek ve içeceklerde bulunur ve astım ilaçlarında bulunan teofiline benzerliği sebebiyle astıma yardımcı olur. Solunum yorgunluğu azaltığı için astımın belirtilerini önler.

Okaliptüs Yağı ve Astım

Okaliptüs yağı astım için en iyi ev ilaçlarından biridir.  Antibakteriyel, antiviral, antifungal özelliklere sahiptir. Soğuk algınlığı, grip, nezle ve sinüs enfeksiyonları tedavisi en etkili maddelerden biridir. Astım için, Okaliptüs yağı geliştirilmiştir. Anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri vardır.

  • Okaliptüs yağı ile ilgili tüm yazılarımızı okumak için tıklayın

Önemli Not; yukarıda saydığımız gıda ve bitkileri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. İzin vermesi halinde kullanabilirsiniz. Unutmayın, bazı gıda ve bitkilerin de sizin üzerinizde olumsuz etkileri olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.