At Kestanesinin Yararlarını Biliyor Musunuz?

0

İsmine rağmen, at kestanesi ağaçları kestane ile yakından ilişkili değildir, ancak bu ağacın birçok farklı bölgesi sağlık için etkileyici bir potansiyele sahiptir ve dünyanın bazı bölgelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

At kestanesi çekirdeği ekstreleri çevresinde düzenlenmiş resmi bir araştırma sıkıntısı olmasına rağmen, bazı araştırmalar var ve bu bitkisel tedavinin uygulanması ve etkinliği için çok çeşitli anekdot kanıtlar mevcut. Bu özü kullanmanın en önemli sağlık yararlarından bazıları iltihabı azaltmak, kanser riskini azaltmak , erkeklerde doğurganlık seviyelerini artırmak ve diğerlerinin yanı sıra varisli damarları tedavi etmektir. At Kestanesi Çamaşır Sabunu Nasıl Yapılır?

Varisli Damarlar
Kanı incelterek, at kestanesi çekirdeği ekstraktının, kan dolaşımını ve kan akışını artırarak varisli damarların şişkinlik görüntüsünü azaltmaya yardımcı olabileceği bulunmuştur. Douglas MacKay’ın Alternatif Tıp İncelemesinde yayınlanan araştırmaya göre , ekstrakt kremin topikal uygulamasının ve kapsüllerin içilmesinin bu ortak durumun tedavisinde etkili olduğu yerler.

Kronik Venöz Yetmezlik
Bu durum bacaklarda, varisli damarlara ve ödeme neden olabilir ve bacakların içindeki kan akışının düşük olmasından kaynaklanır. Kan akışı üzerindeki etkileri nedeniyle, at kestanesi tohumu ekstraktının kısa süreli kullanımının etkili olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.Kestanenin Kabuğunu Atmayın!

iltihap
At kestanesi çekirdeği ekstresinin anti- enflamatuar doğası, bu ağacın yapraklarından ve kabuğundan yapılan tedaviler, şişmiş eklemlerden, hemoroitlerden ve spor yaralanmalarından egzama, artrit ve adet ağrısına kadar her şey için popüler bir çaredir.

Oksidatif stres
Çalışmalar, ekstrenin, her ikisi de oksidatif stres ve iltihabı azalttığı bilinen kaempferol ve kersetin de dahil olmak üzere antioksidan bileşiklere sahip olduğunu göstermiştir. Vücuttaki serbest radikaller kansere yol açan hücresel hasardan sorumludur ve bu ekstrakt onları nötrleştirmeye yardımcı olabilir. Kestanenin Yeşil Kabuğu İle Saç Boyama

Doğurganlık Seviyeleri
Bazı erkekler enflamasyona veya testis yakınındaki şişlik nedeniyle spermleri etkiler. At kestanesi çekirdeği ekstresi, özellikle aescin etkileri olduğu iltihabı azaltmak ve erkeklerde normal doğurganlık seviyelerini artırabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.