Ayak Tabanınız Ve Parmaklarınız Sarı Mı?

0

Herkesin farklı ayakları vardır. Bazı kişilerin ayaklarında ve ayak parmaklarında sarı bir parıltı vardır. Bunun neden farklı olduğunu bilmek zor ancak bazı durumlarda ciddi bir şeyin işareti olabilir. Bu yazıyı okuduktan sonra ayaklarınızı bir kontrol edin.

Bunun altı farklı nedeni olabilir.

1. Nasır
Resmen bir cilt hastalığı olmasına rağmen, haman haman herkeste var. Ayaklarınız üzerinde ekstra bir koruma katmanıdır ve bu nedenle tamamen zararsızdır. Nasır dokunuşta sert ve pürüzlüdür ve bazen biraz sarı olabilir. Tabanlarınız nasırdan dolayı sarı olabilir. Ayak Parmağı Seğirmesi İçin Doğal Çözümler

2. Sarılık
Sadece sarı tabanlarınız yoksa sarı renk cildinizde ve gözlerinizin beyazlarına yayılırsa, sarılık denen bir durum olabilir. Sarılık, doğum kontrol hapı, anabolik steroidler veya penisilin gibi bazı ilaçların kullanılmasından kaynaklanabilir. Ek olarak, hepatit A, hepatit B veya hepatit C gibi viral enfeksiyonlar da sarılığa neden olabilir. Durum tedavi edildiğinde sarılık ortadan kalkar.

3. Karotenemi
Rahatsız edici bir tiroid, diyabet, karaciğer veya böbrek hastalığından mı yoksa yüksek kolesterolden mi muzdaripsiniz? O zaman kanınızdaki yüksek seviyedeki karotenoidle olabilir. Normalde, vücudunuz bu karotenoidlerden vücut atığı olarak kurtulur. Ancak, burada belirtilen koşullardan birinden muzdarip olduğunuzda, bu olmaz. Sonuç? Sarı ayaklar ve sarı avuç içi olarak ortaya çıkar. Şişmiş Ayakları Rahatlatacak Esansiyel Yağlar

4. Anemi
Ayağınız üzerinde sarı bir parıltı, ancak cildinizin geri kalanında da anemi belirtisi olabilir. Hızlı bir kalp atışı, saç dökülmesi, baş ağrısı, göğsünüzde ağrı, yorgunluk, kırılan tırnaklar veya sarı rengin yanında nefes darlığı yaşıyor musunuz? O zaman demir alımını arttırmak akıllıca olur. Demir tabletler çoğu durumda anemiyi oldukça hızlı bir şekilde giderir.

5. Zerdeçal
Zerdeçal, aşırı sarı renge sahip bir baharat türüdür. Son zamanlarda çok fazla zerdeçal yediyseniz ayaklarınızın sarı olmasına neden olabilir. Bu durumda endişelenmenize gerek yok çünkü zerdeçalı azaltın sarı renk kaybolur.  Ayak Mantarı Doğal Nasıl Tedavi Edilir?

6. Tamamen başka bir şey
Önceki beş açıklamada bir çözüm bulamadınız mı? Son zamanlarda herhangi bir karın ağrısı ve baş ağrısı, dışkıda kan, baş dönmesi, nefes darlığı veya ateş olup olmadığını hatırlamaya çalışın. Bunları yaşadıysanız derhal doktora başvurun. Bu durumda sarı ayaklar daha ciddi durumların bir işareti olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.