Ayaklarınız İçin En Kötü 4 Ayakkabı

0

Giydiğiniz ayakkabıların vücudunuz ve sağlığınız üzerinde çok önemli etkisi olabilir. Hangi 4 ayakkabı tipinin ayaklarınız için en kötüsü olduğunu ve bu konuda ne yapabileceğinizi öğrenin!

Çünkü mesele gerçek şu ki, tüm ayakkabılar ayaklarınız için iyi değil! Yanlış ayakkabı türünün uzun süre kullanılması, kalıcı yaralanmalara neden olabilir. Dar Ayakkabıyı Genişletmenin Kolay Yolu

Ayaklarınız İçin En Kötü 4 Ayakkabı

1. İnce Yüksek Topuk
İnce yüksek topukların “ayaklarınız için en kötü ayakkabılar” listesinin başında olması şaşırtıcı değildir. Topuğun yüksekliği, tüm ağırlığınızı ayağınızın topuklarına koyduğunuz anlamına gelir, bu da sıkılmış sinirlere ve kısalmış tendonlara neden olabilir.

Bunun yerine şunu yapın: Yüksek topuk giymeniz gerekiyorsa, onları geceleri giymeye devam edin. Doktorlar, zamanınızı yüksek topuklarla 2-3 saat ile sınırlamanızı tavsiye eder. Ayakkabı Gıcırdaması Nasıl Önlenir?

Ayaklarınızı sağlıklı tutabilmek için biraz ayak gerdirin ve egzersiz yapın.

2. Düz ayakkabılar
Ayakkabı yelpazesinin karşı ucunda, bale ayakkabıları sorun yaratabilir. Bale ayakkabıları, topuk üzerinde çok fazla baskı yaratan çok az kemer desteği sağlar.

Zaman geçtikçe, bu baskı plantar fasiite yol açabilir. Bu acı verici durum ayağınızın dibinde uzanan dokunun iltihaplanmasından kaynaklanır.

Bunun yerine şunu yapın: Ayak tabanına destekleyici tabanlar koyun. Böylece baskıyı eşit şekilde dağıtarak ayaklarınıza yardımcı olur. Yüksek Topuklu Ayakkabı ile Nasıl Daha Rahat Olursunuz?

3. Parmak Arası Terlik ve Sandaletler
Bale ayakkabıları gibi, destek eksikliği de parmak arası terlik ve sandaletleri kötü ayakkabı kategorisine sokuyor. Onları çok sık giymek sadece Plantar fasya adı verilen yapı bozukluğuna neden olur. Kalça, diz veya sırt problemlerine de yol açabilir.

Bunun yerine şunu yapın: Parmak arası terlikler uzun yürüyüşler için değildir. Parmak arası terlik yerine üstü bantlı terlikleri tercih edin. Mantar tabanlar sağlam ve destekleyicidir, ayrıca çoğu sandaletten daha iyi koruma sağlar. Ayağa Vuran Topuklu Ayakkabı İçin Çözümler

4. Topuklu Terlikler
Ayağınızın arkasını desteklemeyen topuklular daha da kötü! İçlerinde yürüdüğün zaman, onları ayaklarının arasında tutmak için parmaklarını kıvırman gerekir, bu da burkulma, parmaklarda bozulma ve kemik çıkmalarına yol açabilir.

Bunun yerine şunu yapın: Bunun yerine arkası bantlı topuklu terlikleri seçin. Böylece ayakkabı tutmak için parmaklarınızı kıvırmak zorunda kalmazsınız. Mükemmel Ayakkabı Nasıl Seçilir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.