Az Yemek Kilo Almanıza Neden Olabilir

0

Kilo vermek istediğinizde başarının anahtarı daha az kalori tüketmektir. Ancak çok az yemek, uzun vadede tam tersi bir etki yaratabilir ve hatta kilo verme sürecinizi raydan çıkarabilir. Çok az yemek yemek ve çok az kalori almak aslında kilo almanıza neden olabilir.

Yeterli miktarda yemek yiyorsanız, vücudunuz tüm enerjiyi yakıt olarak kullanır. Bu, vücudunuzun kalorileri yakmak için kalorilere ihtiyacı olduğu anlamına gelir . Metabolizmanız tetiklenir ve kilo vermek mümkün olur. Ancak, yeterli miktarda kalori tüketmiyorsanız, vücudunuz enerji tasarrufu moduna geçer. Bu, kilo vermeyi zorlaştırır, çünkü vücudunuz aldığı her şeyi korumak ister. İştahı kesmek için 2 damla rezene yağı

Başka bir deyişle, iyi bir denge bulmak önemlidir. Kilo vermek için sınırı geçmediğinizden çok az kaloriye ihtiyacınız olmadığından emin olmanız gerekir. Eğer bunu geçerseniz, kilo veremeyebilirsiniz veya bunun yerine kilo bile alabilirsiniz. Yeterli kalori alıp almadığınızdan emin değil misiniz? Size söyleyecek altı sinyalin bir listesini yaptık.

1. Sadece yemek hakkında düşünüyorsunuz
Tabii ki, yemek hakkında çok düşünürsünüz ve zaman zaman düşünceye boyun eğmemek için kendinizi kısıtlamak zorunda kalabilirsiniz. Ama bütün gün yiyecek dışında hiçbir şey düşünmüyorsanız biraz daha yemek yemenin zamanı geldi.

2. Öğün atlıyorsunuz
Belki öğünleri atlamanın, daha az kalori aldığınızdan emin olmanın kullanışlı bir yolu olduğunu düşünüyorsunuz, ancak bunun tam tersi bir etkisi var. Kahvaltı, öğle veya akşam yemeği yiyerek, temel olarak vücudunuzun yanma motorunu kapatıyorsunuz. Kilo vermek istiyorsanız bunları asla yemeyin

3. Her zaman başınız ağrıyor
Başın ağrıyor veya dönüyor mu? O zaman beyniniz yeterince glikoz almıyor. Bu, kan şekeri seviyelerinizin çok düşük olduğu anlamına gelir, bu da her türlü fiziksel soruna yol açar. Ağrı kesici bulmadan önce bir şeyler yiyin.

4. Egzersiz düşüncesi sizi yorgun hissettirir
Her zaman yorgun musunuz ve konsantre olmakta zorlanıyor musunuz? Vücudunuza yeterince yakıt sağlamadığınız için, temel olarak sadece hayatta kalmakla meşgul olur. Bu, başka hiçbir şey için enerjiniz kalmayacağı anlamına gelir.

5. Çok sinirli misiniz?
Yeterince yemek yemediğinizde, ruh haliniz oldukça kötüye gidebilir. Hatta kalori eksikliğinin öfkeye ve hayal kırıklığına neden olabileceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kilo vermek için bamya suyu

6. Yedin ama hala açsınız
Akşam yemeğini yediniz ama hala aç mısın? O zaman yeterince kalori ve besin tüketmediniz. Bu ille de daha fazla yemeniz anlamına gelmez, yemek daha iyi kalitede olmalıdır. Bu nedenle, yemeğin yanınında salata yerine tam tahıllı ürünleri, proteinleri ve sağlıklı yağları seçin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.